Світ

Затриманий в Польщі російський агент слідкував за дочкою Нємцова – ЗМІ

Затриманий в Польщі російський агент слідкував за дочкою Нємцова - ЗМІ

Фото: Facebook / Пабло Гонсалес

Пабло Гонсалес у Криму, березень 2014 року.

Джерела російських видань заявили, що Пабло Гонсалес звітував про отриману інформацію перед кураторами у спецслужбах РФ.

Іспанський журналіст російського походження Пабло Гонсалес (Павло Рубцов), що був затриманий в Польщі в лютому 2022 року за підозрою у шпигунстві, міг бути засланий російською військовою розвідкою ГРУ, щоб стежити за Жанною Нємцовою – дочкою Бориса Нємцова. Про це у вівторок, 2 травня, заявило російське опозиційне видання Агентство, посилаючись на джерела у Фонді Бориса Нємцова.

Гонсалес познайомився з Нємцовою у 2016 році у Брюсселі. Його почали запрошувати на заходи Фонду. Польські спецслужби після арешту підозрюваного отримали доступ до його цифрових носіїв. Їхній аналіз підтверджує, що з 2016 року Гонсалес детально описував діяльність Нємцової та її друзів, співробітників та партнерів Фонду, а також студентів літньої школи журналістики, в якій брав участь.

Джерело вважає, що таким чином Гонсалес звітував перед своїми кураторами у спецслужбах РФ. Він також просив компенсувати йому витрати, пов’язані з вкоріненням в організацію Нємцової. Імовірного агента особливо цікавили учасники літньої школи журналістики, які приїхали з України та США.

У звітах згадується кілька відомих людей, яких Гонсалес зустрів завдяки зв’язкам із Фондом Нємцова. Серед них: адвокат Ілля Новіков і опозиціонер Володимир Кара-Мурза – обоє оцінюються у звітах негативно.

Звітував Гонсалес і про участь у європейських конференціях, куди його запрошували модерувати панелі.

Польські слідчі також знайшли в гаджетах Гонсалеса листи Бориса Нємцова, які він скопіював з ноутбука самої Нємцової під час спілкування з нею. Тепер слідство планує висунути Гонсалесу ще одне обвинувачення – незаконний доступ до інформації.


Пабло Гонсалес (Павло Рубцов) – журналст з російським та іспанським громадянством.

Наприкінці 80-х його мати, дочка іспанців, яких у тридцяті роки вивезли до СРСР, повернулася до Іспанії.

З 2014 року Гонсалес почав працювати журналістом. Тоді він висвітлював російську окупацію Криму та вторгнення до Донбасу.

Гонсалес співпрацював з іспанською газетою Público, з агентством EFE, телеканалом laSexta, “Голосом Америки”, DW та баскськими виданнями Naiz, Gara.

Нагадаємо, що Служба військової контррозвідки Польщі затримала у Гданську іноземця. Чоловіка підозрюють у шпигунстві на користь Росії, і тепер йому загрожує десять років позбавлення волі.

У Польщі розповіли про російську шпигунську мережу, яка готувала диверсії

Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button