Світ

Запасів пшениці у світі вистачить на 10 тижнів

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

Запасів пшениці у світі вистачить на 10 тижнів

Фото: УНН

У світі складається критична ситуація із продовольством

Ситуація з продовольством у світі наразі гірша, ніж у 2007 та 2008 роках, кажуть фахівці.


 

У світі залишилося запасів пшениці, приблизно, на 10 тижнів, заявив гендиректор аналітичної компанії Gro Intelligence Сара Менкер на Раді Безпеки ООН у середу, 25 травня.


 


 


За її словами, війна між Росією та Україною, які спільно виробляють близько третини світової пшениці, “просто підлила олії у вогонь, що давно горить”.


 


“Криза, яку ми виявили задовго до пандемії коронавірусу, виявила крихкість наших ланцюжків поставок. Я говорю про це, щоб ви всі розуміли, що навіть якщо конфлікт завтра закінчиться, наша проблема продовольчої безпеки не зникне найближчим часом без узгоджених дій”, – сказала вона.


 


Через зростання цін на основні сільськогосподарські культури цього року ще 400 мільйонів людей у ​​всьому світі опинилися у зоні “продовольчих ризиків”.


 


“У той час, як доступ до добрив дуже обмежений, а посуха в регіонах, де вирощують пшеницю, є найекстремальнішою за останні 20 років”, – сказала Менкер.


 


Своєю чергою, виконавчий директор Всесвітньої продовольчої програми Девід Бізлі заявив, що “голод стукає у двері” 49 мільйонам людей у ​​43 країнах, а з голодом приходить політична дестабілізація.


 


“Ми вже спостерігаємо заворушення та протести, що відбуваються прямо зараз у Шрі-Ланці, Індонезії, Пакистані, Перу. І ці події – лише провісники майбутнього”, – сказав він.


 


 


 


 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button