Світ

За даними екзитполів, на парламентських виборах у Польщі лідирує PiS

За даними екзитполів, на парламентських виборах у Польщі лідирує PiS

Фото: РАР

За даними екзитполів, на парламентських виборах у Польщі лідирує коаліція правлячої партії PiS

У Варшаві, а також на заході та півночі Польщі на виборчі дільниці прийшло більше бажаючих проголосувати, ніж на сході та півдні країни.

За даними екзитполів, на парламентських виборах у Польщі лідирує коаліція правлячої партії PiS (Право та справедливість) з результатом 36,8% і відривом у 5% від найближчих конкурентів. Про це у неділю, 15 жовтня, повідомляє AP.

Так, як показує опитування, коаліція консерваторів Об’єднана правиця на чолі з партією Право і справедливість (PiS) Ярослава Качиньського, яка перебуває при владі з 2015 року, згідно з екзитполами отримує близько 36,8% голосів (200 депутатських місць). 

Центристська Громадянська коаліція, створена навколо партії Громадянська платформа Дональда Туска, отримує за екзитполами близько 31,6% голосів (163 депутатські місця).

Ліберально-консервативна коаліція Третій шлях – 12% голосів (55 депутатських місць).

Ліва коаліція Левиця – 8,6% голосів (30 депутатських місць).

Ультраправа коаліція Конфедерація – 6,2% голосів (12 депутатських місць).

Зазначимо, з 2015 року влада в Польщі належить консервативній партії Право та справедливість, яка становить монобільшість у нижній палаті парламенту, Сеймі. Президент країни Анджей Дуда – також висуванець PiS.

Як повідомила Державна виборча комісія Польщі, загалом явка виборців на 17.00 склала 57,54%, передає Rzeczpospolita.

Найвищу явку зафіксовано у двох варшавських округах – 20 (63,21%) і 19 (63,17%). Третім округом з найвищою явкою став округ 39 (місто Познань) з явкою 62,5%.

Найнижча явка була зафіксована в окрузі 21 (Ополе), де явка склала 52,26 відсотка, окрузі 22 (Кросно), де вона становила 54,41 відсотка, і окрузі 29 (Катовіце) – 54,55 відсотка.

Одночасно у Польщі проходить загальнонаціональний референдум.

На обговорення винесено чотири запитання:

  • Чи підтримуєте ви продаж державних активів іноземним компаніям, що призведе до втрати польськими громадянами контролю над стратегічними секторами економіки?
  • Чи підтримуєте ви підвищення пенсійного віку, зокрема відновлення підвищеного пенсійного віку до 67 років для чоловіків і жінок?
  • Чи підтримуєте ви демонтаж огорожі на кордоні між Республікою Польща та Республікою Білорусь?
  • Чи підтримуєте ви прийом тисяч нелегальних іммігрантів з Близького Сходу та Африки відповідно до механізму примусового переселення, нав’язаного європейською бюрократією?

У ході парламентських виборів 15 жовтня у Польщі мають бути обрані 460 членів Сейму (нижня палата) та 100 сенаторів (верхня палата).

Нагадаємо, на початку жовтня у Варшаві відбувся масштабний мітинг опозиції. На нього зібралися сотні тисяч людей.

Німеччина пригрозила Польщі відновленням прикордонного контролю

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button