Світ

З насильством силовиків стикався кожен десятий росіянин

У Росії з катуванням із боку силовиків стикався кожен десятий, опитаний аналітичним центром “Левада”, інформує 1NEWS з посиланням на “Коммерсант“.

Дослідження проведено на замовлення правозахисної організації “Комітет проти тортур” до Міжнародного дня на підтримку жертв катувань (26 червня).

“Левада-центр” опитав 3400 осіб у 53 регіонах РФ і з’ясував, що насильство починається з конфлікту, а в суперечки з силовиками вступала чверть опитаних росіян.

За даними соціологів, “поріг входу у конфлікт” дуже низький, загроза насильства виникає на самому початку взаємодії з поліцією. У групі ризику – зрілі чоловіки (25-39 років і 40-55 років).

Часто про зіткнення з поліцією говорили жителі Москви. Дослідники вважають, що вони просто краще знають свої права і готові їх відстоювати.

При цьому найвищий шанс викликати невдоволення поліції – у чоловіків із середнім рівнем освіти і нижче, які живуть у невеликих містах.

Кожен третій конфлікт із силовиками супроводжувався насильством чи погрозами ним. Найчастіше з цим стикаються ті, хто постійно потрапляє в поле зору поліції.

Із тих, хто лише одного разу вступав у конфлікт із силовиками, третина повідомляє про насильство.

Більшість респондентів, які згадали про насильство, опинялися в ролі жертви при затриманні, встановленні особи й допиті.

Десята частина опитаних заявила, що їх катували. 75% тих, хто заявив про тортури, пояснили, що насильство застосовувалося для приниження і залякування.

У половині випадків силовики катували з метою отримати свідчення чи іншу інформацію від затриманих.

У третині випадків затримані вважають, що їх піддавали насильству для покарання.

Деякі респонденти зазначили, що силовики також впливали на їхніх близьких.

У кожному четвертому конфлікті з силовиками на родичів респондентів тиснули, і майже в половині випадків до близьких тих, кого катували, застосовували насильство.

Юрист “Комітету проти тортур” Дмитро Казаков зазначив, що хоча близько 60% опитаних вважають тортури неприпустимими, лише третина готові відстоювати свої права.

Майже 30% опитаних допускають застосування тортур у виняткових випадках заради порятунку чужого життя і по відношенню до тих, хто вчинив тяжке насильство.

39% вважають, що боротьба з тортурами вдарить по розкриттю злочинів.

Майже половина опитаних вважає тортури винятковим явищем:

У 2007 році дослідження Інституту соціології РАН показувало, що з насильством з боку правоохоронців стикався кожен п’ятий росіянин.

У 2017 році в “Комітет проти тортур” надійшло 153 скарги, у 2018-му – 147, за перше півріччя 2019 року – вже 122 скарги.

 

 

 

 

Tags
загрузка...

Related Articles

Back to top button
Close