СвітУкраїна

З 2016-го року спецслужби Туреччини викрали 31 людину

З 2016 спецслужби Туреччини викрали щонайменше 31 людину в Казахстані, Молдові, Україні та інших країнах. Як пише німецьке видання Die Welt, їх підозрюють, зокрема, в зв’язках з проповідником Фетхуллахом Ґюленом, пише 1NEWS, посилаючись на Главком.

Видання посилається на п’ять доповідей ряду правозахисних організацій, наданих ООН.
Зокрема, про викрадення повідомляє швейцарський Фонд виховання, навчання та інтеграції. Ця організація має зв’язки з проповідником Фетхуллахом Ґюленом, якого Анкара звинувачує в організації спроби державного перевороту в 2016 році, а також впровадженні однодумців в ряди збройних сил, поліції, органів юстиції та міністерства.

За даними фонду, турецькі спецслужби викрадали людей в таких країнах, як Малайзія, Пакистан, Казахстан, Косово, Молдова, Азербайджан, Україна, Габон і М’янма. Правозахисники також повідомляють про спроби викрадень.

Так, в 2016 році в Цюріху, трьом турецьким агентам не вдалося насильно відвезти в Анкару бізнесмена, що має турецько-швейцарське коріння. А в 2018 році аналогічній операції в Монголії запобігла місцева поліція.

Видання вказує, що ця інформація відповідає цитованим турецькими ЗМІ заявам міністра внутрішніх справ Туреччини Сулеймана Сойлу, згідно з якими навіть 100 чоловік з 20 країн були також повернуті до Туреччини.

Останні новини

Back to top button