Світ

ЮНІСЕФ: кожна п’ята дитина у світі стикається з проблемою нестачі питної води

У всьому світі понад 1,42 мільярда людей, включаючи 450 мільйонів дітей, живуть в районах з високою або надзвичайно високою вразливістю в плані водних ресурсів. Це означає, що у кожної п’ятої дитини в світі немає достатньої кількості води для задоволення своїх повсякденних потреб. Про це повідомляє ЮНІСЕФ, пише 1NEWS, посилаючись на 112ua.

“Світова водна криза не просто назріває – вона вже настала, і зміна клімату тільки посилить її. Найбільше страждають діти. Коли пересихають колодязі, саме діти пропускають заняття в школі через те, що їм доводиться ходити за водою. Коли посухи призводять до скорочення запасів продовольства, діти страждають від недостатності харчування і затримки розвитку. Коли відбуваються повені, діти хворіють хворобами, що передаються через воду. А коли виснажуються водні ресурси, діти не можуть мити руки, щоб протистояти захворюванням”, – заявила виконавчий директор ЮНІСЕФ Генрієтта Фор.

Як показують дані, діти більш ніж в 80 країнах живуть в районах з високою або надзвичайно високою вразливістю в плані водних ресурсів. У Східній і Південній Африці проживає найбільша частка дітей, що живуть в таких районах, при цьому більше половини дітей – або 58% – щодня стикаються з труднощами при доступі до достатньої кількості води. Потім слідують Західна і Центральна Африка (31%), Південна Азія (25%) і Близький Схід (23%). У Південній Азії проживає найбільше число дітей, що живуть в районах з високою або надзвичайно високою вразливістю в плані водних ресурсів – більше 155 мільйонів дітей.

Діти в 37 країнах, які є “гарячими точками”, стикаються з особливо важкими обставинами з точки зору абсолютного числа, частки порушених дітей і необхідності мобілізації глобальних ресурсів, підтримки та невідкладних заходів. У список таких країн входять Афганістан, Буркіна-Фасо, Ефіопія, Гаїті, Кенія, Нігер, Нігерія, Пакистан, Папуа-Нова Гвінея, Судан, Танзанія І Ємен.

Доступна кількість безпечної води скорочується внаслідок швидкого зростання чисельності населення, а також через урбанізацію, неправильне використання води і неправильного управління водними ресурсами, зміни клімату і екстремальних погодних явищ, що посилює дефіцит води. Згідно з доповіддю ЮНІСЕФ за 2017 р., майже кожна четверта дитина в світі до 2040 р. житиме в районах з надзвичайно високим дефіцитом води.

Хоча наслідки нестачі води можуть відчувати всі люди, найбільше страждають найбільш вразливі діти. Діти та сім’ї, що живуть у вразливих громадах, стикаються з необхідністю справлятися з високим рівнем нестачі води і одночасно низьким рівнем послуг водопостачання, що робить доступ до достатньої кількості води особливо залежним від кліматичних потрясінь і екстремальних явищ.

Раніше ЮНІСЕФ повідомляли, что пандемія коронавірусної хвороби збільшує ризик дитячих шлюбів для мільйонів дівчат у всьому світі. До кінця десятиліття кількість таких шлюбів може зрости ще на 10 млн, що нівелює роки прогресу в боротьбі з цією практикою

Back to top button