Світ

Урядова коаліція Ісландії на межі розпаду через втрату “Світлого майбутнього”

Ісландія знову стикається з кризою, оскільки партія «Світле майбутнє» заявила про вихід з урядові коаліції через скандал, у якому залучений батько прем’єр-міністра країни.

Про це повідомляє Bloomberg.

Ісландська партія «Світле майбутнє» оголосила напередодні у Рейк’явіку, що вона залишиє трьохпартійну коаліцію, менш ніж через рік після її утворення.

Вже через кілька годин «Партія реформ» закликала якнайшвидше провести нові дострокові вибори.

Повідомляється, що партія «Світле майбутнє» звинуватила прем’єра у «порушення довіри» після того, як він не повідомив решті уряду про те, що його батько написав лист, у якому поручився за чоловіка, засудженого раніше за педофілію, щоб той зміг подати заявку на видалення записів про судимість.

«Це суперечить нашій політиці у партії «Світле майбутнє» з точки зору прозорості та нормального способу роботи», — сказав Отамар Проппе, голова партії.

Як відомо, поточна коаліція була сформована після двох місяців складних переговорів.

За підсумками виборів в Ісландії жодна партія не отримала абсолютної більшості, і президент Гудні Йоханнессон спершу запропонував сформувати уряд переможцю виборів Партії незалежності, а потім — Руху ліво-зелених і Піратській партії. 

Лише на початку січня три правоцентристські партії досягли згоди щодо формування уряду. Прем’єр-міністром обрали лідера Партії незалежності Б’ярні Бенедіктссона.

Нагадаємо, в Ісландії вибори були проведені достроково через те, що попередній прем’єр Ісландії Сігмундур Гуннлаугссон у квітні подав у відставку після скандалу з панамськими офшорами.

Джерело: eurointegration.com.ua

Схожі статті

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Close