Світ

Євросоюз засудив перетворення Криму в російську військову базу

В ЄС стурбовані законодавством, прийнятим російськими окупантами в Криму, яке дозволяє тільки російським громадянам володіти землею в певних “прикордонних районах” півострова, передає 1NEWS з посиланням на «Укрінформ».

“Це законодавство і всі інші порушення міжнародного права можуть дестабілізувати ситуацію з безпекою не тільки в Україні, але і в Чорному морі і регіоні в цілому”, – заявили в Євросоюзі.

В ЄС стурбовані з приводу постійних нападів на жителів Криму, які виступають проти незаконної окупації.

“У цьому контексті ми засуджуємо вирок Ремзі Бекірова, кримського татарина і журналіста платформи “Кримська солідарність”, а також дев’ять нових кримінальних справ проти місцевих жителів, які відмовилися вступати на військову службу Російської Федерації”, – наголошується в заяві.

Члени СММ ОБСЄ повинні мати повний, вільний і безперешкодний доступ на півострів.

В ЄС вітають ініціативу Президента України Володимира Зеленського про скликання саміту Кримської платформи 23 серпня, а також всі дипломатичні зусилля, спрямовані на відновлення суверенітету і територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів. У Києві будуть присутні президент Європейської ради Шарль Мішель і віце-президент Європейської комісії Валдіс Домбровскіс, а також лідери багатьох країн-членів ЄС.

Нагадаємо, що ЄС вимагає від Росії звільнити 10 журналістів затриманих в анексованому Криму.

«Ми закликаємо Росію негайно звільнити всіх незаконно затриманих журналістів, включаючи Владислава Єсипенко, а також Османа Аріфмеметова, Марлена Асанова, Ремзі Бекирова, Тимура Ібрагімова, Сервера Мустафаєва, Сейрана Салієва, Амет Сулейманова, Руслана Сулейманова і Рустема Шейхаліева», – йдеться в заяві Європейського Союзу.

 

 

 

 

Back to top button