Світ

Євросоюз запровадив нові і продовжив старі санкції проти Росії

У Раді ЄС наголосили, що нові імена до списку були додані "у відповідь на ескалацію в Керченській протоці і Азовському морі

Рада Європейського Союзу сьогодні продовжила санкції проти росіян та російських організацій за дії, які підривають або становлять загрозу територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України, додавши до санкційного списку вісьмох російських чиновників після ескалації у районі Керченської протоки.

Про це повідомляє 1NEWS.

У Раді ЄС наголосили, що нові імена до списку були додані “у відповідь на ескалацію в Керченській протоці і Азовському морі, а також на порушення міжнародного права Росією, яка використовувала військову силу без будь-яких підстав”.

У санкційний перелік включили наступні прізвища: Сергєй Станкевич – голова прикордонного директорату ФСБ РФ у Криму, який відповідав за дії російських кораблів під час агресії проти українських суден; Андрей Шеін, заступник голови прикордонного директорату-голова морського підрозділу ФСБ РФ у Криму; Алексєй Саляєв, командувач одного з суден, яке брало активну участь в агресії в районі Керченської протоки; Андрей Шипіцин, командир патрульного човна “Изумруд”, що брав участь в інциденті; Алексєй Шатохін, голова Керченського контрольного пункту ФСБ РФ; Руслан Ромашкін, відповідальний за координацію дій під час агресії в районі Керченської протоки;Сергєй Щербаков, командир протисубмаринного човна “Суздалец”, що брало участь в інциденті; Александр Дворніков, командувач Південного військового округу РФ.

Прізвища росіян додано до вже наявного списку індивідуальних санкцій, запроваджених Євросоюзом у березні 2014 року за дії, що підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету і незалежності України. Рішення буде ухвалено до кінця цього тижня.

Санкції проти 8 росіян, як і проти всіх, хто фігурує в цьому списку, запроваджено у вигляді заборони на в’їзд і заморожування активів. До сьогодні в списку перебували 153 людини і 40 компаній, термін дії санкцій для яких спливає 15 березня. Цей пакет санкцій ЄС продовжує кожні півроку.

Рада ЄС також продовжив термін дії обмежувальних заходів за дії проти територіальної цілісності України ще на 6 місяців, до 15 вересня 2019 року. Рада ЄС виключила одного померлого зі списку.

“Наразі ці заходи поширюються на 170 осіб і 44 юридичних особи. Вони передбачають заборону на поїздки і заморожування активів. Операторам з ЄС також заборонено робити доступними кошти для перерахованих фізичних і юридичних осіб”, – вказали у Раді ЄС.

Джерело: УНН/Європейська правда

Останні новини

Back to top button