Світ

Євросоюз призупинив спрощену видачу віз для чиновників з Білорусі

Рішення ЄС стало відповіддю на організацію Білоруссю транзиту мігрантів до Польщі, Литви та Латвії, а також на рішення Мінська призупинити угоду про реадмісію, що була умовою укладення угоди про спрощення візового режиму

Рада Євросоюзу призупинила дію деяких пунктів угоди з Білоруссю про спрощення видачі віз – надалі вони не діятимуть для білоруських чиновників.

Про це інформує 1News.

Спрощені правила видачі шенгенських віз більше не поширюватимуться, зокрема, на членів офіційних делегацій, депутатів парламенту та місцевих рад, членів уряду, суддів конституційного та верховного судів Білорусі.

Спрощення полягало в зниженні збору з 80 до 35 євро, скороченні переліку документів, які треба подавати на візу, а також у зменшенні вимог для видачі багаторазових віз.

Це рішення не вплине на пересічних громадян Білорусі, які й надалі зможуть користуватися перевагами угоди про спрощення видачі віз.

“Ми рішуче засуджуємо продовження інструменталізації міграції білоруським режимом. Неприйнятно, що Білорусь грає життями людей для досягнення політичних цілей”, – заявив Алеш Хойс, міністр внутрішніх справ Словаччини, яка у цьому півріччі головує в Раді ЄС.

Він звинуватив режим у Мінську в гібридній атаці на ЄС.

Рішення ЄС стало відповіддю на організацію Білоруссю транзиту мігрантів до Польщі, Литви та Латвії, а також на рішення Мінська призупинити угоду про реадмісію, що була умовою укладення угоди про спрощення візового режиму.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button