Світ

Євросоюз погодив початок перемовин про вступ Албанії та Північної Македонії

В рамках переговорів буде оцінюватися готовність до вступу до Євросоюзу за усіма критеріями, від відповідності законодавства до дотримання принципів верховенства права

Європейський Союз погодив початок переговорів про членство Албанії та Північної Македонії.

Про це повідомляє 1NEWS.

Це рішення було ухвалене на засіданні Ради ЄС з європейських справ, яке проводилося у режимі телеконференції через обмеження, пов’язані з епідемією коронавірусу.

“Щиро радий з приводу того, що країни-члени ЄС сьогодні досягли політичної згоди щодо відкриття переговорів про членство з Албанією та Північною Македонією. Від щирого серця вітаю обидві країни. Це також гучний і чіткий меседж для Західних Балкан: ваше майбутнє – у Європейському Союзі”, – зазначив Олівер Варгеї.

“Мої щирі вітання Північній Македонії та Албанії з нагоди отримання заслуженого “зеленого світла” для початку переговорів про членство у ЄС. Я пишаюся можливістю зробити внесок у цей вагомий крок до євроінтеграції обох країн”, – зазначив єврокомісар Йоганнес Ган.  Як відомо, Ган обіймав посаду комісара з питань розширення до кінця минулого року.

За процедурою, тепер дві держави-кандидати та ЄС проводитимуть переговори щодо угоди про їхнє членство. В рамках переговорів буде оцінюватися готовність до вступу до Євросоюзу за усіма критеріями, від відповідності законодавства до дотримання принципів верховенства права. У підсумку, за узгодження повного тексту угоди, країни можуть стати повноцінними членами ЄС.

Джерело: Європейська правда

Back to top button