Євросоюз може стати критично залежним від Китаю – Reuters
Фото: Unsplash
Євросоюз до 2030 року може стати залежним від Китаю
На сьогоднішній день ЄС значною мірою покладається на Китай у виробництві паливних елементів та літій-іонних батарей.
Євросоюз вже найблидчими роками може стати залежним від Китаю в галузі літій-іонних акумуляторів та паливних елементів, як і від Росії у сфері енергетики до вторгнення в Україну, якщо не вживе рішучих заходів у цьому напрямку. Про це у неділю, 17 вересня, пише Reuters з посиланням на внутрішній документ Єврокомісії, який опинився у розпорядженні видання.
Зазначається, що ризики нової залежності стануть предметом однієї з основних дискусій з питань економічної безпеки Європи під час зустрічі лідерів ЄС в Іспанії 5 жовтня.
“Без вжиття рішучих заходів європейська енергетична екосистема до 2030 року може мати залежність від Китаю іншого характеру, але з такою ж серйозністю, як і залежність від Росії до вторгнення в Україну”, – йдеться у документі.
Як пише видання, “стурбовані зростаючою глобальною наполегливістю та економічною вагою Китаю, лідери країн ЄС обговорять пропозиції Єврокомісії щодо зниження ризику надмірної залежності Європи від Китаю та необхідності диверсифікації у бік Африки та Латинської Америки”.
У документі вказано, що через непостійний характер відновлюваних джерел енергії, таких як сонячна або вітрова енергія, Європі потрібні способи зберігання енергії, щоб досягти своєї мети з нульових викидів вуглекислого газу до 2050 року.
На сьогоднішній день ЄС значною мірою покладається на Китай у виробництві паливних елементів та літій-іонних батарей.
Єврокомісар із питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон допустив, що розслідування Єврокомісії щодо нечесної конкуренції з боку китайських виробників електрокарів може призвести до суттєвого зростання митних зборів.
Китай запустить новий державний інвестиційний фонд, в який планує залучити близько 40 мільярдів доларів для розвитку напівпровідникового сектора.