Світ

Європейці масового голосують за популістів

Не так давно популізм був явищем політичних окраїн. Зараз він став мейнстрімом

Підтримка популістських партій у Європі зросла втричі за останні 20 років.

Лідери популістів, особливо правого спрямування, отримали достатньо голосів, щоб зайняти урядові посади у 11 країнах.

Такі результати аналізу національних виборів у 31 країні Європи за останні 20 років. Дослідження провело британське видання The Guardian спільно з 30 провідними політологами, – повідомляє 1NEWS.

Підтримка популістів послідовно зростає з 1998-го. 20 років тому популістські партії підтримували всього 7% виборців у всій Європі. На останніх національних виборах популісти здобули кожен 4 голос.

“Не так давно популізм був явищем політичних окраїн. Зараз він став мейнстрімом”, – каже Маттіус Рудійн, політичний соціолог із Амстердамського університету. Він очолював дослідницький проект.

Результати дослідження оприлюднили за 6 місяців до виборів до Європейського парламенту. Його автори передбачають: у наступному складі парламенту буде більше правих популістів, ніж будь-коли.

Європа не єдина, де зростає підтримка популістів. Їх обрали до виконавчих органів влади в Індії, США, Бразилії, Мексиці та Філіппінах.

Серед причин дослідники називають економічну кризу. Вона посилила позиції лівих популістів. Наплив мігрантів збільшив підтримку правих. На руку популістам зіграли соціальні мережі та їхні алгоритми поширення повідомлень. Популістам вдалося переконати аудиторію, що вони не належать до традиційної політичної системи та корумпованих еліт.

Джерело: Gazeta.ua

Останні новини

Back to top button