Світ

Європейці не готові захищати свої країни – ЗМІ

Європейці не готові захищати свої країни - ЗМІ

Фото: Unsplash

Країни Європи думають над тим, щоб повернути строкову службу

Сучасна молодь в європейських країнах орієнтована на кар’єру та не хоче вступати на службу.

У той час поки Іран, Північна Корея та Росія збільшують свої армії, чисельність військових сил країн Європи зменшується. Про це у четвер, 18 квітня, пише The Economist.

“Країни Заходу здебільшого відмовилися від строкової служби та практикують армію за контрактом. Адже більшість конфліктів, в яких вони брали участь після Другої світової зводиться до локальних операцій”, – вказує видання. 

На думку журналістів, сучасна європейська молодь не прагне армійської служби бо орієнтована на кар’єру.

“А збройні сили не можуть боротися з приватними компаніями, які пропонують кар’єру, заробітки. На таких жорстких ринках праці армії важко конкурувати з приватним сектором. Крім того, сидіти за партою набагато приємніше, ніж повзати по багнюці”, – пояснюють журналісти. 

Крім того, журналісти вважають, що молодь “гидує війною”.

Видання вказує, що найбільш прихильними до армії в Європі залишаються французи та жителі Скандинавії. 

“У Франції ця частка становить 58%. Ще краща статистика в Данії, Фінляндії, Норвегії та Швеції, які розташовані неподалік РФ”, – вказують журналісти. 

Така ситуація, відзначають автори матеріалу, підштовхує уряди європейських країн до повернення обов’язкової строкової служби. 

“У ліберальних суспільствах значні верстви населення стали сприймати службу в армії як чиюсь роботу. Повторне запровадження обов’язкової військової служби для молоді може бути політично та практично непрацездатним”, – підсумовує видання. 

Росія може бути готова до нападу на країни НАТО вже за п’ять-вісім років. Про це заявив генеральний інспектор Бундесверу Карстен Брейер

Нагадаємо, раніше ЗМІ писали, що у Бундесвері (Збройні сили Німеччини) готуються до можливого конфлікту між Росією і НАТО і змоделювали сценарій нападу РФ на НАТО.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button