Світ

Європейський суд з прав людини став на захист обов’язкової вакцинації

ЄСПЛ не побачив у обов'язковій вакцинації порушення статті 8-ї Європейської конвенції з прав людини, якою забезпечується право кожного на повагу до приватного і сімейного життя

Європейський суд з прав людини (ЄСПЛ) визнав правомірною обов’язкову вакцинацію.

Про це інформує 1NEWS з посиланням на Німецьку хвилю.

“Ці заходи можуть розглядатися у демократичному суспільстві як необхідні”, – постановив суд за підсумками розгляду скарги, поданої кількома сім’ями з Чехії, де діє обов’язкова вакцинація для дітей.

На думку ЄСПЛ, така політика чеського уряду у сфері охорони здоров’я – у “найкращих інтересах” самих дітей.

“Метою має бути захист кожної дитини від тяжких захворювань за допомогою щеплень або колективного імунітету”, – вважають судді.

Тому ЄСПЛ не побачив у обов’язковій вакцинації порушення статті 8-ї Європейської конвенції з прав людини, якою забезпечується право кожного на повагу до приватного і сімейного життя.

У Чехії діти мають в обов’язковому порядку отримати щеплення від таких хвороб як дифтерія, правець, кашлюк, гепатит B та кір.

Кілька сімей, яким довелося заплатити за відмову від вакцинації дітей грошові штрафи або ж чиїх дітей не взяли до дитсадків, вирішили оскаржити це у судах.

На думку ЄСПЛ, обов’язкова вакцинація є виправданою, а влада Чехії таким чином прагне досягти “правомірної цілі – захистити здоров’я та права інших людей”.

“Щеплення захищає як того, хто його отримує, так і того, хто не може бути вакцинованим з медичних показань і тому має розраховувати у захисті від тяжких інфекційних захворювань на колективний імунітет”, – вказали у ЄСПЛ.

Останні новини

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Back to top button