Світ

Європейський Союз призупиняє переговори з Австралією про торговельну угоду

Це сталось на тлі відмови Австралії від угоди з Францією щодо підводних човнів

Європейський Союз призупиняє переговори з Австралією про торговельну угоду після її відмови від угоди з Францією щодо підводних човнів на користь США.

Про відкладення переговорів повідомив міністр торгівлі Австралії Ден Техан, – інформує 1NEWS.

«Я зустрінуся зі своїм колегою з ЄС Валдісом Домбровскісом наступного тижня, щоб обговорити 12-й раунд переговорів, який тепер відбудеться не в жовтні, а в листопаді», – заявив він, відмовившись уточнити, яку роль у цьому відіграло скасування угода щодо підводних човнів.

Водночас президент Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн на знак солідарності із Францією висловлювала сумнів, що ЄС укладе торговельну угоду з Австралією.

Минулого місяця Австралія скасувала угоду на суму 40 мільярдів доларів з французькою Naval Group щодо закупівлі підводних човнів на користь контракту про поставку не менше восьми атомних підводок з використанням технологій США і Великої Британії.

Франція відкликала своїх послів зі США та Австралії, назвавши цей крок ударом у спину.

Президенти США і Франції Джо Байден та Еммануєль Макрон провели переговори, після чого посол повернувся в країну. Однак Франція продовжує демонструвати розчарування. За словами Макрона, Європа повинна відстоювати свою незалежність від США.

Джерело: Укрінформ

Back to top button