Світ

Європейські лідери закликають Лукашенка виконати їх вимоги, щоб уникнути санкцій

Якщо білоруська влада виконає ці вимоги, «двері для співпраці з міжнародним співтовариством залишаться відчиненими»

Президенти Литви, Латвії, Естонії та Польщі у спільній заяві висунули вимоги білоруському президенту Олександру Лукашенку, виконання яких, на їх думку, дозволить Мінську уникнути міжнародної ізоляції.

Відповідна заява розміщена на офіційних сайтах президентів цих країн, зокрема Анджея Дуди, – інформує 1NEWS.

«Ми, президенти Литви, Польщі, Латвії та Естонії як регіональні сусіди Білорусі, члени НАТО і ЄС, хочемо, щоб Білорусь була стабільною, демократичною, незалежною і процвітаючою країною», – зазначається у заяві.

Глави держав задля цього закликали Лукашенка виконати три пункти: деескалація ситуації і негайне припинення застосування сили проти білоруського народу; термінове звільнення всіх затриманих учасників протесту, припинення подальшого переслідування; негайно розпочати діалог з білоруським народом, організувавши круглий стіл з національного примирення за участю представників уряду та громадянського суспільства.

Президенти закликали білоруського колегу «слухати голос своїх громадян і дозволити їм говорити вільно», що стало б «відповідним кроком до початку справжнього національного діалогу».

«Ми твердо віримо, що діалог – це завжди кращий шлях для соціального розвитку, обговорення реформ і майбутнього вашої країни», – йдеться в заяві-зверненні.

За словами президентів, якщо білоруська влада виконає ці вимоги, «двері для співпраці з міжнародним співтовариством залишаться відчиненими».

Окрім цього, президенти запропонували свої «посередницькі зусилля» для досягнення мирного врегулювання в Білорусі та зміцнення її суверенітету.

Джерело: Укрінформ

Останні новини

Back to top button