Світ

Європарламент ратифікував торгівельну угоду з Великобританією

Ця угода охоплює не лише комерційні відносини, але і правила щодо конкуренції, умов риболовлі та майбутні умови співпраці у сферах охорони правопорядку, юстиції, транспорту та енергетики

Європейський парламент схвалив Угоду про торгівлю та співробітництво, яка встановлює правила майбутніх відносин між Євросоюзом та Великобританією після її виходу з євроблоку.

Про це інформує 1NEWS.

Ця угода охоплює не лише комерційні відносини, але і правила щодо конкуренції, умов риболовлі та майбутні умови співпраці у сферах охорони правопорядку, юстиції, транспорту та енергетики.

Очікується, що договір, що перевищує 1000 сторінок, набуде чинності 1 травня. Торговельна угода вже тимчасово застосовується з початку 2021 року, щоб дати законодавцям ЄС час для детального її вивчення та ратифікації. Цей пільговий період закінчується 30 квітня.

Парламент Великобританії ще у грудні 2020 року підтримав цю угоду незабаром після її укладення.

Раніше євродепутати погрожували затримати ратифікацію документу через триваючу суперечку з Лондоном щодо спеціальних правил торгівлі, узгоджених для Північної Ірландії в рамках угоди про вихід з ЄС у 2019 році.

У дискусії перед голосуванням 27 квітня більшість європарламентарів заявили, що з важким серцем підтримають угоду і сподіваються на конструктивнішу співпрацю в майбутньому.

Нагадаємо, Великобританія приєдналася до ЄС у 1973 році. 1 лютого 2020 року Сполучене Королівство вийшло зі складу ЄС.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button