Світ

Європарламент нагородив білоруську опозицію премією Сахарова

Європарламент нагороджує премією Сахарова за визначний внесок у боротьбу за права людини, за захист прав меншин, розвиток демократії та повагу норм міжнародного права

Європейський парламент нагородив премією Сахарова білоруську опозицію, представлену її Координаційною радою.

Про це інформує 1NEWS.

“Демократична опозиція в Білорусі, представлена її Координаційною радою, – це ініціатива хоробрих жінок, політичних діячів та діячів громадянського суспільства. Дозвольте привітати представників білоруської опозиції за їхню мужність, стійкість та рішучість. Вони вистояли і досі залишаються сильними перед набагато сильнішим супротивником. Але на їхньому боці є щось, чого груба сила ніколи не може перемогти – це правда”, – наголосив спікер Європарламенту Давід Сассолі.

Європарламент нагороджує премією Сахарова за визначний внесок у боротьбу за права людини, за захист прав меншин, розвиток демократії та повагу норм міжнародного права. Сума премії складає 50 тисяч євро.

Премію заснували 1988 року. Відтоді її лауреатами стали борець проти апартеїду Нельсон Мандела, Білоруська асоціація журналістів, лідер білоруської опозиції у 2006 році Олександр Мілінкевич, а у 2018 році – український режисер Олег Сенцов, який на той момент був політв’язнем у Росії.

Протести в Білорусі розпочалися відразу після президентських виборів 9 серпня і тривають досі. Більшість членів Координаційної ради арештували.

Джерело: ВВС Україна

Останні новини

Back to top button