Світ

Європа встановить історичний рекорд з імпорту скрапленого газу

Збільшенню постачання LNG сприяли вищі ціни в Європі, порівняно з країнами Азії, де ціни на LNG зазвичай традиційно вищі

Загальний об’єм надходження природного газу з імпортних LNG-терміналів у січні 2022 року зросте до нового історичного рекорду, перевищивши 10 млрд кубометрів.

За даними Gas Infrastructure Europe, попередній максимум імпорту LNG в Європу було зафіксовано у листопаді 2019 року (9,1 млрд куб. м.), – інформує 1News.

При цьому рівень використання потужностей терміналів 18 січня вже досяг рекордного показника 73% від їх максимальної пропускної спроможності. У той день із LNG-терміналів до газотранспортної системи Європи надійшло 393 млн куб. м газу, вільний резерв потужності становив 146 млн куб. м.

Водночас у Франції, яка є найбільшим споживачем зрідженого газу у Європі, рівень використання потужностей для його регазифікації досяг 92%. У Нідерландах (через них отримує LNG також Німеччина – головний газовий ринок Європи) – 90%.

Вільні потужності терміналів помітні насамперед на ринках, які використовують LNG для власних потреб і добре забезпечені трубопровідним газом. Литва використовує свої регазифікаційні потужності лише на 13%, Польща – на 21%, Греція – на 38%.

Як зазначає S&P Global Platts, збільшенню постачання LNG сприяли вищі ціни в Європі, порівняно з країнами Азії, де ціни на LNG зазвичай традиційно вищі.

Однак в результаті скорочення купівельної активності азіатських гравців спотовий індекс Platts JKM (Japan Korea Marker – відображає спотову ринкову вартість вантажів, що поставляються в Японію, Південну Корею, Китай та Тайвань) з 15 грудня виявився нижчим за котирування на головному європейському хабі TTF. До цього додалося зниження тарифів на перевезення вантажів.

Експерти S&P Global Platts виявили появу у поведінці азіатських імпортерів еластичність попиту у відповідь на коливання спотових цін.

У підсумку вільні вантажі LNG переорієнтувалися з Азії до Європи. Повернення “азіатської премії” поточні котирування ф’ючерсів обіцяють лише у квітні.

Джерело: БізнесЦензор

Back to top button