Світ

Єврокомісія запустила процедуру порушення прав проти Кіпру та Мальти через “золоті паспорти”

Комісія вважає, що надання цими державами-членами їх громадянства - і, отже, громадянства ЄС - в обмін на заздалегідь визначений платіж або інвестиції і без реального зв'язку з зацікавленими державами-членами, несумісне з принципом щирого співробітництва, закріпленим в Договорі ЄС

Європейська комісія почала розслідування щодо Кіпру та Мальти в зв’язку з можливими порушеннями в їх схемах отримання громадянства для інвесторів, так званих схем “золотих паспортів”.

Єврокомісія запустила процедуру порушення прав проти Кіпру та Мальти, розіславши листи з офіційним повідомленням щодо їх схем, – інформує 1NEWS.

Комісія вважає, що надання цими державами-членами їх громадянства – і, отже, громадянства ЄС – в обмін на заздалегідь визначений платіж або інвестиції і без реального зв’язку з зацікавленими державами-членами, несумісне з принципом щирого співробітництва, закріпленим в Договорі ЄС.

На думку Брюсселя, через характер громадянства ЄС такі схеми мають наслідки для Союзу в цілому. Коли держава-член надає громадянство, відповідна особа автоматично стає громадянином ЄС і користується усіма правами, пов’язаними з цим статусом, такими як право пересуватися, проживати і працювати в межах ЄС або право голосувати на муніципальних виборах, а також має право голосу на виборах в Європарламент.

У кіпрського і мальтійського урядів є два місяці, щоб відповісти на листи з офіційним повідомленням. Якщо відповіді не задовольнять Комісію, вона може винести Мотивовану думку з цього питання.

Комісія часто висловлювала серйозну заклопотаність з приводу схем отримання громадянства інвесторами і певних ризиків, властивих таким схемам. Ці ризики пов’язані, зокрема, з безпекою, відмиванням грошей, ухиленням від сплати податків і корупцією.

Джерело: Європейська правда

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close