Світ

Єврокомісія вирішила стягнути з кількох американських корпорацій сотні мільйонів євро

ЄС має намір стягнути з Amazon кілька сотень мільйонів євро. Йдеться про заборгованість американської компанії по податках, які недоплачені в Люксембурзі, інформує 1News з посиланням на Лента.ру.

До цього «рахунок» на 13 мільярдів євро за аналогічні порушення в Ірландії був виставлений Apple. Наступною в цьому списку може стати корпорація McDonald’s.

Єврокомісія (ЄК) найближчим часом оголосить про своє рішення щодо Amazon.com Inc. Таким чином, американська корпорація стане черговим «скальпом» комісара ЄС з конкуренції Маргрете Вестагер в її боротьбі з податковими лазівками, які використовуються транснаціональними компаніями.

На кону мільярди євро фіскальних зборів, які компанії не доплатили, сховавшись в зручних юрисдикціях. Джерело Bloomberg повідомило, що аналогічні рішення найближчим часом можуть бути прийняті за участю корпорації McDonald’s, яка повинна буде доплатити 500 мільйонів доларів податків.

Згідно з документами ЄК, з 2009 року європейське відділення мережі McDonald’s виплачувало в бюджет Євросоюзу 1,49 відсотка податків з 1,8 мільярда доларів прибутку. При цьому сума податків в Люксембурзі, де розташовується штаб-квартира компанії, повинна була складати 29,2 відсотка прибутку.

У серпні минулого року ЄК висунула претензії Apple. Після проведеного розслідування єврочиновники прийшли до висновку, що особливості податкового режиму в Ірландії дозволили Apple уникнути оподаткування майже з усіх прибутків, одержуваних від продажу продукції на ринку ЄС. Сталося це тому, що всі продажі компанія зареєструвала в Ірландії, а не в тих країнах, де дійсно була реалізована продукція.

У заяві ЄК зазначалося, що таке вибіркове ставлення до Apple дозволило корпорації знизити ефективну ставку корпоративного податку в розмірі з 1 відсотка від своїх європейських прибутків в 2003 році до 0,005 відсотка в 2014 році. «Економія» склала близько 13 мільярдів євро.

 

 

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Реклама Novostimira
Close