Світ

Єврокомісія похвалила Україну за виконання умов безвізового режиму

Головні критерії перевірки на відповідність умовам "безвізу" - реадмісія (приймання назад нелегальних мігрантів) і кількість заяв на отримання притулку у країнах ЄС


Єврокомісія (ЄК) задоволена тим, як країни-партнерки “Східного партнерства” й Західних Балкан виконують умови безвізового режиму з Євросоюзом.

Це випливає зі звіту про виконання “безвізу”, – інформує 1NEWS.

“Хоча обмеження, пов’язані з пандемією COVID-19, серйозно вплинули на мобільність людей, безвізові країни на Західних Балканах і у просторі “Східного партнерства” повинні, як і раніше, нарощувати зусилля у сфері керування міграцією і надання притулку, а також боротьби з корупцією та організованою злочинністю”, – заявила єврокомісарка з внутрішніх справ Ільва Йоханссон.

У звіті ЄК робить висновок, що всі зацікавлені країни виконують вимоги лібералізації візового режиму й досягли прогресу в виконанні рекомендацій Брюсселя.

Головні критерії перевірки на відповідність умовам “безвізу” – реадмісія (приймання назад нелегальних мігрантів) і кількість заяв на отримання притулку у країнах ЄС.

Водночас Єврокомісія наполегливо закликала деякі країни відмовитися від практики надання громадянства в обмін на інвестиції (так робить, зокрема, Чорногорія).

За даними ЄК, вихідці з третіх країн користуються цим як лазівкою для отримання безвізового в’їзду та міграції до ЄС.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button