Світ

ЄС має намір скерувати заморожені активи РФ на відновлення України – ЗМІ

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

ЄС має намір скерувати заморожені активи РФ на відновлення України - ЗМІ

Фото: telegraf.com.ua

У ЄС готуються направити російські активи на відновлення України

Доходи від заморожених Євросоюзом активів російських олігархів мають намір віддати на відновлення України.


У Євросоюзі планують розглянути можливість використання доходів від заморожених активів російських олігархів, які підпали під його санкції, для відновлення України. Також планується ініціювати випуск боргових зобов’язань з цією ж метою. Про це у вівторок, 17 травня, повідомляє Bloomberg.


Також у середу Єврокомісія виступить із пропозицією щодо направлення грантів, що надходять від держав-членів спільноти та третіх країн, на підтримку України.


ЄК у координації із союзниками та міжнародними організаціями запропонує пакет допомоги для покриття протягом трьох наступних місяців фінансового дефіциту України розміром 15 млрд доларів.


Як зазначається, український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у понеділок повідомив своїх колег у ЄС, що на відновлення його країни може знадобитися до 1 трлн євро.


За словами джерел агентства, ЄК запропонує Києву від 7 млрд до 9 млрд євро у вигляді позик для фінансування термінових урядових витрат. Відповідно до проекту пропозиції, держави-члени Євросоюзу запропонують нові гарантії, які дозволять надавати довгострокові позики, а гранти з бюджету співтовариства спрямовуватимуться на субсидування виплати відсотків.


Раніше глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель заявляв, що Євросоюз має розглянути питання про вилучення заморожених валютних резервів Росії та спрямування їх на відновлення України після війни.


План Маршалла для України. Скільки дають донориНовини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/UA_1NEWS


 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button