Світ

ЄС готується транспортувати через Україну газ із Азербайджану – ЗМІ

ЄС готується транспортувати через Україну газ із Азербайджану - ЗМІ

Фото: The Moscow Times

У ЄС сподіваються використоувати ГТС України для перекачування азербайджанського газу

За одним із обговорюваних варіантів, європейські компанії купуватимуть газ у Азербайджану і закачуватимуть його в трубопроводи, які йдуть через Україну до Європи, і ця ідея “набирає обертів”.

Євросоюз запропонував Україні зберегти транзит газу через територію країни після закінчення контракту з Росією, але перекачувати газ з Азербайджану. Про це з посиланням на власні обізнані джерела пише Bloomberg.

Повідомляється, що, за одним із обговорюваних варіантів, європейські компанії купуватимуть газ у Азербайджану і закачуватимуть його в трубопроводи, які йдуть через Україну до Європи, і ця ідея “набирає обертів”, оскільки Київ зацікавлений у такому рішенні.

Наголошується, що в 2021 році дохід від транзиту газу приніс Україні близько $1 млрд, що відчутно для української економіки.

Але в ЄС побоюються, що в разі відмові від транзиту російського газу газотранспортна система України стане військовою ціллю для Росії, а тому може швидко вийти з ладу, і в такому разі відновлення транзиту коштуватиме дорого.

Поки що переговори перебувають на ранній стадії, а на рішення з цього приводу чекають до кінця року, зазначають джерела Bloomberg.

Повідомляється також, що в обговоренні питання бере участь німецька Uniper.

Як заявив голова компанії Нафтогаз України Олексій Чернишов, компанія робить усе, щоб знайти рішення, при якому українська ГТС продовжить роботу, але при цьому заперечується будь-який план, який передбачає співпрацю з російським Газпромом. Оскільки Нафтогаз відмовився продовжувати угоду з Газпромом, територія України стане недоступною для прокачування російського газу з 1 січня 2025 року. 

Раніше повідомлялося, що зростає кількість євротрейдерів, які використовують українську ГТС і сховища.

Повідомлялося також, що євротрейдери заробили понад $300 млн, зберігаючи газ в Україні.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

1 + 3 =

Back to top button