Світ

ЄК готує обмеження на зерно з РФ та Білорусі – ЗМІ

ЄК готує обмеження на зерно з РФ та Білорусі - ЗМІ

Фото: ЕК

Єврокомісія запропонує обмежити імпорт зерна з РФ та Білорусі

Досі не існувало кількісних обмежень на імпорт зерна з Росії, в той час, як такі обмеження існують для українського імпорту.

Наступного тижня Європейська комісія планує представити пропозицію щодо квот на імпорт зерна з Росії та Білорусі. Ці обмеження мають ввести через протести європейських фермерів та заклики України піти на цей крок. Про це у середу, 13 березня, повідомило польське RMF FM із посиланням на неназваного європейського дипломата.

Зазначається, що пропозиція Єврокомісії передбачатиме квоти на продовольчі товари з РФ і Білорусі. Повного ембарго в ЄС хочуть уникнути, побоюючись глобального коливання цін і негативного впливу на бідніші країни світу.

Транзит російської та білоруської агропродукції, як і раніше, буде дозволений, йдеться в матеріалі.

“Досі не існувало кількісних обмежень на імпорт зерна з Росії, в той час, як такі обмеження існують для українського імпорту. Таке рішення ставало дедалі важче підтримувати з морального та політичного погляду”, – пише RMF FM.

За даними Євростату, у 2023 році до ЄС було ввезено понад 1,5 мільйона тонн зерна порівняно з 970 тисячами тонн у 2022 році. Таким чином, проблема з російською сільськогосподарською продукцією стала реальною.

Нагадаємо, минулого тижня у Польщі ухвалили постанову про санкції на агропродукцію з РФ і Білорусі. 

Перед цим Латвія заборонила імпорт сільгосппродукції з РФ та Білорусі.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button