Світ

Японська влада збирається знищити будівлі Хіросіми, які вціліли після бомбардування

Адміністрація префектури Хіросіма знесе в найближчі роки 2 будівлі через їх старість. Вони вціліли після американського атомного бомбардування 1945 року. Це одні з найбільших будівель, що залишилися після атаки бомбардувальники ВПС США. Ці будови перебувають недалеко від центру міста і всього в 2,7 км від епіцентру вибуху атомної бомби. Про це повідомило агентство Kyodo, пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Згідно з проведеною експертизою, вони не здатні витримати сильний землетрус магнітудою вище 7. Знесення відбудеться в 2022 році.

Проти рішення адміністрації виступили організації, що об’єднують тих, хто вижив після бомбардування. Адже ці будівлі нагадують світу про трагедію.

Вранці 6 серпня 1945 року до Хіросіми наблизилися бойові літаки США, які не перехопили. Вони над центром міста скинули чотиритонну уранову бомбу під назвою “Малюк”.

Зареєстрована потужність вибуху склала 13 кілотонн у тротиловому еквіваленті. Радіус вибухової хвилі — близько 20 км. Виникли пожежі, які об’єдналися в вогненний смерч. Від нього за 1 день загинули 70-100 тисяч осіб. До кінця 1945 року кількість жертв зросла до 140 тисяч за рахунок тих, хто помер в госпіталях від отриманих ран і опромінення.

Tags

Останні новини

Схожі записи
Close
Back to top button
Close
Close