Світ

Які країни до 2030 року матимуть найпотужніші армії у світі

Армія США в 2030 році залишиться, швидше за все, найпотужнішою наземною бойовою силою у світі

До 2030 року лише 5 країн матимуть найпотужніші сухопутні армії у світі. Такий прогноз озвучив експерт у справах національної безпеки США Роберт Фарлі, – повідомляє 1NEWS.

Армія США в 2030 році залишиться, швидше за все, найпотужнішою наземною бойовою силою у світі, до того ж з досить істотним відривом, вважає Фарлі.

Згідно з припущенням автора, Франція одна з усіх європейських країн збереже найбільш боєздатну і смертоносну армію. Французька армія має значний досвід проведення операцій від нижньої до верхньої межі бойового спектру. Сухопутні сили також користуються підтримкою двох інших видів служб: військово-морські сили Франції мають непоганий експедиційний потенціал, а ВПС все більше концентруються на заходи забезпечення, куди входять, серед іншого, транспорт і розвідка. Модульний, професійний характер армії наділяє її здатністю до швидкого розгортання на різноманітних територіях.

Індійська армія готова стати поруч із самими елітними наземними формуваннями світу, завдяки доступу практично до всього різномаїття військових технологій. В майбутньому індійській сухопутній армії буде необхідний більш широкий доступ до передових технологій, що зробить її ще більш грізною силою, йдеться в статті Фарлі.

На неостаннє місце автор виводить армію Росії. У 2030 році російська армія залишиться смертоносною силою, але зіткнеться з серйозними проблемами. Однією з них може стати доступ до технологій, а інша — трудові ресурси, оскільки армія, схоже, застрягла між старою моделлю військового обов’язку і системою комплектування ЗС добровольцями. Тим не менш, сусіди Росії ще довгий час будуть побоюватися розмірів і майстерності російської армії (особливо в рамках так званих “гібридних” операцій).

На п’ятому місці рейтингу розмістилася армія Китаю, яка з початку 1990-х років проводить всеосяжну реформу своїх сухопутних військ. Єдине, чого не вистачає НВАК на сьогодні, це досвіду дій в умовах реальної обстановки; вона не проводила бойових операцій у реальному часі з часів китайсько-в’єтнамської війни, втім протягом 15 років усе може змінитися.

Джерело: The National Interest.

Tags
загрузка...

Схожі статті

Close