Світ

У МЗС сподіваються, що Угорщина змінить риторику щодо освітнього закону

У МЗС України сподіваються, що Угорщина змінить риторику про припинення підтримки ініціатив України в міжнародних організаціях через закон про освіту в частині мов національних меншин.

Про це заявив перший заступник міністра закордонних справ Вадим Пристайко на прес-конференції після зустрічі з послами країн ЄС в Україні, які висловили занепокоєння щодо нового закону, повідомляє УНІАН.

«Міністр закордонних справ Угорщини сказав, що ми встромили в спину їм ніж. Сьогодні не було такої аргументації, такої риторики. Я думаю, сьогодні відбулася професійна бесіда. Ми очікуємо, що міністр змінить свою риторику після того, які їм були надані роз’яснення», — сказав Пристайко.

Він назвав неадекватною заяву Угорщини про намір призупинити підтримку ініціатив України у міжнародних організаціях.

«Я вважаю, що це неадекватно було, тому що ми прийняли закон. Ця реакція була неадекватна. Саме тому ми хотіли зібрати (послів і дипломатів. – Ред.), щоб пояснити, щоб обговорити закон, яким чином будемо навчати, і що не слід припиняти підтримку усіх ініціатив», — наголосив перший заступник міністра.

«І сьогодні Лілія Михайлівна (Гриневич — міністр освіти і науки. – Ред.) почала з того, що сказала, під час агресії і війни, ще треба подумати, хто кому вставляє в спину ніж, обговорюючи такі речі, як освіта, і попереджаючи, що ми не будемо підтримувати ніяких ваших ініціатив ніде», — заявив Пристайко.

Нагадаємо, Угорщина різко розкритикувала схвалений українським парламентом закон «Про освіту». Глава МЗС Петер Сіярто заявив, що Україна встромила Угорщині ніж у спину.

Джерело: eurointegration.com.ua

Схожі статті

Загрузка...

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *

Загрузка...
Close