Світ

ВООЗ зафіксувала істотне зниження смертності від коронавірусу у світі

Найбільш помітним виявилося зниження цих показників у регіоні Північної і Південної Америки (на 23%), в Африці (20%) і Європі (19%)

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) зафіксувала тенденцію до зниження кількості смертей через коронавірус у світі.

Найбільш помітним виявилося зниження цих показників у регіоні Північної і Південної Америки (на 23%), в Африці (20%) і Європі (19%), – інформує 1NEWS.

Америка

У січні і першій половині лютого в США щодня реєстрували в середньому близько 4 тис. смертей через коронавірус, а на піку — більше 5 тис., в останній тиждень цей показник знизився до приблизно 2 тис. У країні з початку пандемії померли вже близько 502,6 тис. осіб, що, за даними газети The New York Times, більше, ніж сумарні бойові втрати США в трьох війнах — Першої та Другої світової, а також у війні у В’єтнамі. Президент Джо Байден оголосив в країні п’ятиденний траур за померлими.

У Мексиці пік смертності припав на період з середини січня до середини лютого, коли кожен день через коронавірус фіксувалося більше 1,5 тис. смертей. Минулого тижня цей показник опустився до 1 тис. За загальною кількістю померлих (181,8 тис.) Мексика знаходиться на третьому місці у світі.

Стабільне зниження смертності спостерігається в Колумбії і Аргентині, проте в Перу на фоні різкого сплеску захворюваності з кінця січня вона зростає.

У Бразилії з початку року реєструють понад 1 тис. летальних випадків на добу, останній тиждень не став винятком. За загальною кількістю померлих за час пандемії (248,5 тис.) найбільша країна Південної Америки займає друге місце у світі.

Європа

У Великій Британії показники знизилися до рівня 500-600 летальних випадків на добу, що втричі менше в порівнянні з піковими значеннями січня. За загальною кількістю померлих (121,3 тис.) країна посідає перше місце в Європі і п’яте — у світі.

В Італії та Франції реєструють по 200-300 смертей на добу, в Іспанії в останні сім днів їх стало менше 200.

Німеччина через різке зростання смертності з кінця 2020 року піднялася на дев’яте місце в світі (68,8 тис. померлих). Зараз в країні в середньому вмирають близько 500 осіб щодня.

Азія і Африка

В Індії смертність знизилася в 10 разів у порівнянні з максимумами вересня 2020 року і з початку лютого стабільно тримається на рівні менше 100 летальних випадків на добу. Однак за загальною кількістю померлих (156,5 тис.) країна займає четверте місце в світі.

Менше 100 осіб вмирають щодня через коронавірус в Ірані, де пік смертності (480 померлих) припав на листопад. Схожа ситуація спостерігається і в Туреччині, де показники знизилися майже втричі в порівнянні з груднем.

В Індонезії після сплеску смертності в січні вона впали майже вдвічі — в останній тиждень в країні фіксують менше 200 померлих на добу.

У ПАР в середині січня через коронавірус вмирали по 700-800 осіб, зараз — близько 150.

Джерело: УНН

Останні новини

Back to top button