Світ

ВООЗ схвалила першу китайську вакцину від коронавірусу

Sinopharm стала шостою вакциною від коронавірусу, яка отримала від ВООЗ оцінку безпеки, ефективності та якості

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) рекомендувала вакцину китайської компанії Sinopharm для екстреного застосування проти коронавірусу.

Про це заявив генеральний директор Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ) Тедрос Аданом Гебрейесус, – інформує 1NEWS.

“Сьогодні ВООЗ включила в список препаратів, рекомендованих для екстреного застосування проти COVID-19 пекінську вакцину Sinopharm, яка стала шостою вакциною, яка отримала сертифікацію з боку ВООЗ щодо безпеки, ефективності та якості”, — сказав він.

Вона стала шостою вакциною від коронавірусу, яка отримала від ВООЗ оцінку безпеки, ефективності та якості.

Як пояснив глава ВООЗ, цей крок розширив список препаратів для імунізації від ковіду, які можуть бути придбані через міжнародний механізм COVAX.

Крім того, може бути прискорена процедура схвалення регулюючими органами держав вакцини Sinopharm, і це дозволить їм купувати її і застосовувати.

У свою чергу помічник генерального директора організації Маріанджела Сімао пояснила, що включення вакцини Sinopharm в список рекомендованих ВООЗ для екстреного застосування препаратів від коронавірусу створює можливості для “прискорення доступу до вакцин для країн, які хочуть захистити працівників охорони здоров’я і населення в групі ризику”.

“Ми закликаємо виробника (Sinopharm) взяти участь в механізмі COVAX і сприяти досягненню більш рівного розподілу вакцин”, — сказала Сімао.

До сьогоднішнього дня в списку препаратів ВООЗ, рекомендованих для екстреного застосування проти COVID-19, значилися п’ять препаратів: вакцина Comirnaty, розроблена спільно компаніями Pfizer з США і BioNTech з Німеччини, засіб компанії Janssen, яка є підрозділом американської Johnson & Johnson, вакцина американської компанії Moderna, а також два варіанти вакцини британсько-шведської фірми AstraZeneca і Оксфордського університету.

Джерело: УНН

Back to top button