Світ

ВООЗ побоюється зростання захворюваності на віспу мавп у Європі

БІЛЬШЕ ЦІКАВОГО

ВООЗ побоюється зростання захворюваності на віспу мавп у Європі

Фото: Sziget Festival

Віспа мавп поширюється при тісному контакті

Влітку в Європі починається сезон вечірок та фестивалів, що може сприяти поширенню нового захворювання.


Через масові фестивалі та вечірки влітку в країнах Європи влітку можливе зростання захворюваності на віспу мавп, попереджає Європейське бюро Всесвітньої організації охорони здоров’я.


Зазначається, що віспа мавп зазвичай не поширюється легко. Вірус проникає через пошкоджену шкіру, дихальні шляхи, очі, ніс та рот, а також через біологічні рідини. Основний спосіб поширення – тісний фізичний контакт, у тому числі статевий.


“Оскільки ми вступаємо в літній сезон у Європейському регіоні з масовими зборами, фестивалями та вечірками, я стурбований тим, що передача може прискоритися, оскільки випадки захворювання, що виявляються в даний час, відносяться до тих, хто активний у статевому житті, а симптоми багатьом незнайомі”, – зазначив голова Європейського бюро ВООЗ Ханс Клюге.


Він зазначив, що гігієна рук та органів дихання, а також засоби індивідуального захисту та ізоляція заражених мають вирішальне значення для зниження передачі інфекції.


Зараз випадки віспи мавп зафіксовані у США, Канаді, Австралії, Іспанії, Португалії, Великій Британії, Франції, Італії, Швеції та Австралії. 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button