Світ

ВООЗ оголосила коронавірус пандемією загальносвітового масштабу

Глава ВООЗ заявив, що організація очікує збільшення кількості хворих і загиблих в найближчі дні і тижні

Всесвітня організація охорони здоров’я офіційно назвала коронавірус COVID-19 пандемією загальносвітового маштабу.

Про це повідомляє 1NEWS.

Гендиректор ВООЗ Тедрос Аданом Гебрейесус попередив, що слово “пандемія” не слід використовувати “необережно”.

“Якщо його неправильно використовувати, то воно викличе страх або невиправдану згоду з тим, що боротьба програна, і це призведе до непотрібних страждань і смертей”, — сказав він.

Характеристика нинішнього спалаху як пандемії “нічого не змінює в оцінці з боку ВООЗ загрози вірусу”, і не веде до зміни її діяльності, а також завдань, які стоять перед країнами в боротьбі з інфекцією, підкреслив він. Глава ВООЗ нагадав, що нинішній спалах — перша пандемія, викликана коронавірусом.

Глава ВООЗ заявив, що організація очікує збільшення кількості хворих і загиблих в найближчі дні і тижні.

Глава організації підкреслив, що ВООЗ щодня закликає країни вживати жорстких заходів для боротьби з поширенням інфекції. Гебрейесус вважає, що країни повинні активізувати механізми реагування на надзвичайну ситуацію, повідомляти громадянам про існуючі ризики і методи захисту, а також ізолювати всіх хворих і тих, хто з ними контактував.

Всього в 114 країнах світу зареєстровано близько 118 тисяч випадків зараження COVID-19. При цьому, як підкреслив Гебрейесус, більше 90% всіх випадків припадає на чотири країни, в двох з яких спостерігається значне зниження кількості хворих. За словами глави ВООЗ, представники 81 країни не заявляли про зараження своїх громадян коронавірусом, в ще 57 країнах мова йде про менш 10 хворих.

Джерело: УНН

Back to top button