Світ

Внаслідок акцій протесту у Парижі є загиблі

Президент Франції Еммануель Макрон провів надзвичайну нараду з питань безпеки, після дня заворушень за участі сотень антиурядових демонстрантів. Міністри заявили, що, хоча жодних варіантів розвитку подій не виключили, проте, незважаючи на попередні повідомлення, на нараді не обговорювали можливість введення надзвичайного стану, пише ВВС.

Протестувальники пошкодили статую Маріанни, символу Франції, всередині Тріумфальної арки у Парижі. Фото ЕРА

Міністр юстиції Ніколь Белубет пообіцяв застосувати «усю силу закону» до людей, які вдаються до насильства.

Протести проти податку на пальне, які проходять вже треті вихідні поспіль, переросли у протести проти зависокої вартості життя.

Поліція заявила, що в ході акцій протесту загальне число жертв зросло до трьох.

Протести у суботу були зосереджені у Парижі, де деякі демонстранти залишилися мирними, але інші зіткнулися з поліцією.

У результаті сутичок ушкоджень зазнав один із символів французької столиці – Тріумфальна арка.

Як розповів глава національного відомства охорони пам’яток Філіп Белаваль, групі вандалів вдалося проникнути в музейні приміщення Тріумфальної арки, де вони «обезголовили» мармурову статую Наполеона, зруйнували на дрібні шматочки гіпсову скульптуру тридцятих років і розмалювали інтер’єри графіті.

«Можливі збитки я оцінюю в сотні тисяч, може бути навіть в мільйон євро», – заявив Белаваль.

За словами поліції, заарештували більше ніж 400 людей.

Нагадаємо, протестувальники відомі як «жовті жилети», тому що вони вийшли на вулиці, одягнені у люмінесцентний одяг, який має бути у кожній машині, відповідно до французького законодавства.

Їх основна скарга – це підвищення податків на дизель. Президент Макрон каже, що його мотивація для підвищення є екологічною, проте демонстранти називають це підвищення нереалістичним – особливо для жителів сільських територій, які залежать від своїх авто.

На Єлисейських полях у центрі Парижа поліція застосувала сльозогінний газ, світло-шумові гранати та водяні гармати, а демонстранти у масках кидали в них каміння та підпалювали будинки.

Унаслідок насильства були закриті універмаги та станції метро.

Що сказав президент Макрон?

«Я ніколи не прийму насильство», – сказав пан Макрон на прес-конференції в Буенос-Айресі в суботу. – Ніяка мета не виправдовує того, аби нападати на органи влади, грабувати бізнес, погрожувати перехожим, чи журналістам, або ж оскверняти Тріумфальну арку».

Президент Макрон відвідав місце сутичок ранком у неділю

Він давно стверджував, що його політика щодо палива необхідна для боротьби з глобальним потеплінням і звинувачує своїх політичних опонентів у збуренні протестів, аби заблокувати його програму реформ.

На початку цього тижня пан Макрон перейшов на мирний тон, заявивши, що він відкритий для ідей про те, як можна застосовувати податок на пальне.

За рік вартість дизпалива, яке є основним видом палива у Франції, зросла на 23% – до 1,51 євро за літр.

Tags

Останні новини

Back to top button
Close
Close