Світ

Влада Словаччини проведе масове тестування на коронавірус серед населення

Влада Словаччини вирішила організувати масове тестування населення на коронавірус Covid-19. Прем’єр-міністр Ігор Матович заявив, що для цих цілей країна купує 13 млн експрес-тестів на антигени (виявляють наявність певного вірусного антигену, наприклад, білків). Про це пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Ці тести менш точні, ніж ПЛР (які вважаються “золотим стандартом” при виявленні коронавірусу), але мають перевагу – дають швидкі результати (приблизно через 15 хвилин). Тестування повинне відбутися протягом двох вихідних поспіль, повідомляє газета Slovak Spectator.

Спочатку планується протестувати населення в тих регіонах, де ситуація з поширенням COVID-19 гірша, потім – решту. Для проведення тестування буде облаштовано майже 6 тисяч місць. Воно буде безкоштовним і доступним для всіх, хто на момент тестування перебуватиме на території Словаччини.

Поки не зрозуміло, чи буде тестування обов’язковим.

Загалом у світі 39, 5 млн хворих на коронавірусну інфекції. З них 27,1 млн особа вилікувалася, 1,1 млн пацієнтів померли.

Тим часом в Україні зафіксували новий антирекорд. Станом на 17 жовтня коронавірус підтвердили у 6 410 українців. Найбільше нових випадків виявлено у столиці – 598. Також рекордна кількість хворих у Одеській – 506, Харківській – 472 та Дніпропетровській – 464 областях.

Останні новини

Back to top button