Світ

Влада Білорусі готується до “гарячої війни”

Глава КДБ Білорусі Іван Тертель заявив, що в країні нібито реалізовують “сценарій кольорової революції” і держава готується до “гарячої війни”, повідомляє 1NEWS з посиланням на “Європейську правду“.

Про це він сказав у виступі перед працівниками підприємства “Гродна-Азот” 17 грудня. Видання отримало аудіозапис з цієї зустрічі та оприлюднило цитати з нього.

Тертель говорить про те, що Білорусь опинилася на “розломі” у геополітичній боротьбі і що саме через це зараз в країні настільки напружена ситуація.

“Хто буде контролювати Білорусь, той буде домінувати у регіоні. Якщо тут буде домінувати Росія – це стане серйозним ударом по Україні. Ми у центрі “поділу світу”. У нас був реалізований жорсткий сценарій кольорової революції, до якого ми були готові”, – заявив керівник КДБ.

Він також поскаржився, що Білорусь “програє інформаційну війну” та звинуватив Польщу у тому, що нібито країна виділяє гроші на підбурювання настроїв студентів і трудових колективів.

“Ми готувалися до іноземної інтервенції, прикритої гуманітарними заходами. Готуємося і тепер…Ми готуємося до весни, ми знаємо, як буде розвиватися ситуація, діяти будемо жорстко. Справедливо, але жорстко. Будемо готуватися і до гарячої війни, не виключаємо і такого варіанту під виглядом гуманітарної місії”, – сказав він.

На його думку, цей “непростий період” триватиме півтора-два роки.

Глава КГБ також назвав екскандидата у президенти Віктора Бабарика “маріонеткою російських ляльководів” і пообіцяв “гучний та відкритий процес”.

Також Тертель згадав загибель Александра Тарайковського на протестах влітку,  натякнувши, що навіть якщо його застрелили силовики – вони діяли правильно.

“Товариш Таравновський, чи Тарайковський у Мінську загинув. Але хто бачив ці кадри – бачив, що чоловік стоїть перед ОМОНом, вийшов  і нахабно стоїть. Він стоїть з якоюсь метою. Вибачте, хто був у США? Зупиняють машину – ти повинен покласти руки на руль. Коли не поклав, що з тобою зроблять? Пристрелять на місці”.

 

 

Back to top button