Світ

Висококваліфіковані мігранти покидають Німеччину

За даними дослідників, в останні роки значно більше мігрантів виїжджають із Німеччини протягом перших трьох років свого перебування в країні

У 2017 році до Німеччини приїхали близько 1,4 мільйона іноземців. Однак 708 тисяч покинули країну в цьому ж році, йдеться у звіті Інституту німецької економіки (IW). Серед тих, хто виїхав, дуже багато висококваліфікованих мігрантів, вказують дослідники.

Про це повідомляє 1NEWS.

Німеччині треба реформувати свою міграційну політику, щоб бути привабливішою для іноземних працівників і протистояти негативним наслідкам демографічних змін. До такого висновку дійшли дослідники IW.

Більшість іноземців, які приїхали до Німеччини торік, залишалися в країні лише кілька місяців, поки тривав семестр в університеті або робочий проект. 850 тисяч приїздили з інших країн Євросоюзу. З них 410 тисяч у тому ж році повернулися на батьківщину. За даними дослідників, в останні роки значно більше мігрантів виїжджають із Німеччини протягом перших трьох років свого перебування в країні.

Велику роль в інтеграції іноземців відіграють особисті обставини. За даними дослідників, тільки дев’ять відсотків серед тих, хто почувається в Німеччині, як удома, планують повернутися на батьківщину. Серед тих, хто не має відчуття “дому” в Німеччині, таких 27 відсотків.

Ще одна важлива причина затриматися – родина. Сім’ї з дітьми виїжджають значно рідше, ніж неодружені й бездітні люди, а також демонструють більшу готовність отримати німецький паспорт.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button