Світ

Війна та санкції розвалюють економіку РФ – ЗМІ

Війна та санкції розвалюють економіку РФ - ЗМІ

Фото: Соцсети

Державні доходи Росії скорочуються

Довгострокова перспектива показала, що економіка РФ стрімко падає, незважаючи на стійкість у перші місяці війни.

Перші місяці вторгнення Росії в Україну минулого року спричинили зростання цін на нафту і природний газ – це принесло Москві несподіваний прибуток. Однак війна триває вже другий рік, санкції Заходу стають дедалі сильнішими, державні доходи Росії скорочуються, а її економіка перейшла на траєкторію нижчого зростання в довгостроковій перспективі. Про це повідомляє The Wall Street Journal.

Найбільші експортні товари країни – газ та нафта – втратили основних клієнтів. З листопада курс рубля до долара впав більш ніж на 20%. Робоча сила скоротилася, оскільки молодь йде на фронт або тікає з країни через побоювання бути призваною до армії. Невизначеність стримує інвестиції у бізнес.

Через втрату європейського ринку та виходу західних інвесторів РФ стає дедалі більш залежною від Китаю.

Москва нині заявляє, що скоротить видобуток нафти на 5% у червні порівняно з попереднім рівнем. Вона продає свою нафту за зниженими цінами, порівняно зі світовими. За перші два місяці поточного року енергетичні доходи уряду РФ впали майже наполовину порівняно з минулим роком, а бюджетний дефіцит поглибився.

За оцінками МВФ, потенційний темп зростання Росії – темп, з яким вона могла б зростати, не боячись інфляції – становив близько 3,5% до 2014 року, коли вона захопила Крим. Деякі економісти кажуть, що зараз цей показник упав до 1%, оскільки продуктивність праці знижується, а економіка стає технологічно відсталою та більш ізольованою.

ЗМІ зазначає, що Росія намагалася здійснити імпортозаміщення – замінити іноземні товари на вітчизняні – протягом багатьох років до введення нинішніх санкцій, але з обмеженим успіхом. Значна частина телекомунікаційного обладнання та програмного забезпечення для буріння нафтових свердловин імпортується.

За даними Московського інституту економічної політики імені Гайдара, промисловість країни перебуває у найгіршому стані робочої сили з початку ведення обліку з 1993 року.

Нагадаємо, ЗМІ раніше заявили, що в РФ запровадили плату за вихід із російського ринку.

РФ активізувала спроби обійти санкції через Казахстан – ЗМІ


Новини від 1News в Telegram. Підписуйтесь на наш канал

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button