Світ

Від клієнтів з РФ відмовився створений для роботи з Іраном китайський банк

Від клієнтів з РФ відмовився створений для роботи з Іраном китайський банк

Фото: Соцмережі (ілюстративне фото)

Китайські банки відмовляються від російських платежів

Kunlyn Bank, який сам знаходиться під американськими санкціями, повністю припиняє роботу російськими клієнтами.

Китайський Kunlyn Bank повідомив своїх клієнтів, що з 29 березня повністю припиняє обробляти платежі з Росії. Про це у вівторок, 25 березня пише The Moscow Times із посиланням на чотирьох російських імпортерів.

Імпортери звернулися до послуг Kunlyn Bank після того, як у березні у російського бізнесу виникли проблеми з переказом грошей у великі китайські банки через загрозу санкцій США.

“Гроші і в доларах, і в юанях, і навіть у рублях зависали в банках, зокрема в державному Bank of China, на тижні, кредитні організації запитували додаткові документи та дані, включно з гарантіями того, що закуповувана продукція не дістанеться військовому комплексу та підсанкційним особам, і однаково багато хто з них у підсумку відмовляв. За статистикою великого митного брокера, загалом із середини лютого по березень у його клієнтів до Китаю пройшло лише близько 25% платежів”, – йдеться у матеріалі.

Зазначається, що більшість імпортерів останній місяць “бігали по банках” у пошуках тих, хто швидко відправляє і приймає гроші.

“Kunlyn Bank (колишній Karamay City Commercial Bank) здавався перспективним, бо був створений у 2006 році китайськими державними структурами для розрахунків з іранськими контрагентами, які перебувають під санкціями, передусім через закупівлі нафти. У 2009 р. банк перейшов під контроль CNPC і мав великий досвід роботи із санкційними грошима, розповідає один з імпортерів.

Здавалося, рішення знайшлося, адже Kunlyn Bank нема чого боятися вторинних санкцій: він сам з 2012 року внесений до санкційного списку США за співпрацю з Іраном і відрізаний від доларової системи”, – пише видання.

“Ми за порадою наших китайських постачальників від початку березня почали платити їм у цей банк і, незважаючи на те, що всі наші колеги потерпали від проблем із перерахуванням грошей, наші платежі чудово проходили. Але минулого тижня постачальник повідомив, що Kunlyn повідомив клієнтам про припинення приймання нових платежів із 21 березня і про повний “стоп” на роботу з Росією з 29 березня”, – розповів співрозмовник The Moscow Times.

Російський бізнес звернув на банк увагу від безвиході, а його категорична відмова від роботи особливо показово ілюструє “дружність” китайського бізнесу, зазначив підприємець.

Нагадаємо, минулого тижня повідомлялося, що великі банки Китаю перестали приймати платежі у юанях з Росії.

Раніше головний для імпортерів із РФ китайський банк Chouzhou Commercial повідомив клієнтів про припинення операцій із Росією та Білоруссю, незалежно від платіжної системи.

Новини від 1News в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали та WhatsApp

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button