Світ

Венесуелу залишать щонайменше два мільйони людей

Біженцями можна назвати і мільйони людей, які щодня перетинають кордони Венесуели, щоб у сусідніх країнах задовольнити свої основні соціальні потреби

Наступного року Венесуелу залишать щонайменше два мільйони людей, що збільшить кількість біженців з цієї південноамериканської країни до 6,5 мільйона осіб.

Про це заявив спецпосланець ООН Едуардо Штайн в Брюсселі на міжнародній конференції, присвяченій питанням допомоги Венесуелі, – інформує 1NEWS.

Біженцями можна назвати і мільйони людей, які щодня перетинають кордони Венесуели, щоб у сусідніх країнах задовольнити свої основні соціальні потреби, сказав представник ООН. Крім того, Венесуелу масово покидають іноземці, які там жили і працювали. Штайн віддав належне тому, як венесуельських мігрантів приймають сусідні країни. Водночас він вказав і на зростання ксенофобії щодо новоприбулих і нові вимоги до в’їзду, які біженцям важко виконати. “Це, своєю чергою, збільшує ймовірність нерегульованих перетинів кордону”, – пояснив дипломат.

Дводенна конференція, організована Управлінням Верховного комісара ООН у справах біженців, Міжнародною організацією з міграції та Євросоюзом, повинна представити світові масштаб кризи в Венесуелі та продемонструвати солідарність з людьми, які вимушені покинути країну.

Політична криза в Венесуелі триває уже майже рік. У січні глава парламенту Хуан Гуайдо, який представляє опозицію, оголосив себе тимчасовим президентом. Близько півсотні держав, серед яких і Німеччина, визнали його в цій ролі. Водночас глава Венесуели Ніколас Мадуро користується підтримкою армії і силових структур, його легітимність, зокрема, визнають Росія, Китай і Куба.

Джерело: Німецька хвиля

Back to top button