Світ

Великобританія пригрозила російським олігархам конфіскацією майна

Влада Великої Британії цього тижня планує розширити санкції проти Росії у зв’язку з загрозою вторгнення в Україну. Не виключена можливість конфіскації майна російських олігархів у Лондоні. Про це заявила очільниця МЗС країни Ліз Трасс в інтерв’ю телеканалу Sky News, повідомляє «Суспільне».

За її словами, наразі розробляється відповідний законопроект, який буде представлений у британському парламенті цього тижня. Він дасть можливість запроваджувати санкції проти будь-яких організацій та осіб, які представляють інтерес для Кремля і російського режиму. При цьому не виключена можливість конфіскації майна російських олігархів у Лондоні.

«Ми представимо заходи щодо покращення санкційного законодавства. Наразі ми можемо запроваджувати санкції лише проти тих, хто безпосередньо залучений до діяльності з дестабілізації в Україні», — пояснила Трасс.

Вона наголосила, що «пріоритетом номер один» для Британії наразі є стримування Росії від нового вторгнення в Україну.

«Олігархам Путіна та російським компаніям, які є опорою для російської держави, не вдасться сховатися», — попередила очільниця британського МЗС.

В той же час, сьогодні у Кремлі назвали заяву британського МЗС про можливу конфіскацію майна російських олігархів свідченням непередбачуваності Лондона. Таку думку висловив прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков.

За його словами, такий заклик – це «привід для занепокоєння всього бізнесу, включаючи британський».

Back to top button