Світ

Веймарський трикутник зробив заяву щодо України

Веймарський трикутник зробив заяву щодо України

Фото: GOV.PL

Веймарський трикутник зробив заяву на підтримку України

Європа не відмовиться від підтримки України і провідну роль в цьому мають відіграти країни Веймарського трикутника (Польща, Франція, Німеччина), йдеться у заяві.

Міністри закордонних справ Франції, Німеччини та Польщі мають намір провести найближчим часом розширену зустріч міністрів закордонних справ “Веймар + Україна”. Про це у понеділок, 12 лютого, йдеться у спільній заяві за підсумками зустрічі Веймарського трикутника.

“Напередодні другої річниці російського вторгнення наша зустріч відбувається в час, коли міжнародні відносини характеризуються неоднозначністю, непередбачуваністю, невизначеністю і нестабільністю.

Надзвичайні часи вимагають надзвичайних заходів. На цьому тлі наша мета – зробити Європейський Союз більш згуртованим, сильним і здатним реагувати на сучасні виклики безпеці, на шляху до союзу безпеки і оборони, що відповідає очікуванням наших громадян. Ми також віддані сильному і об’єднаному НАТО”, – сказано у заяві. 

В заяві підкреслюють, що Росія прагне розбити ЄС та застосовує для цього різні методи. 

“Через дезінформацію, кібератаки та політичне втручання. РФ залишається найбільш значною і прямою загрозою нашій безпеці, а також миру і стабільності в євроатлантичному регіоні”, – вказують учасники трикутника. 

Крім того, Веймарський трикутник висловив “непохитну рішучість” у підтримці України.

“Зіткнувшись з безпрецедентним погіршенням безпекового середовища в Європі через повномасштабну війну Росії проти України, ми підтверджуємо нашу непохитну рішучість підтримувати Україну в захисті її незалежності, суверенітету і територіальної цілісності та у відбитті російської агресії. У цій війні на карту поставлені інтереси європейської безпеки. Ми зробимо все можливе, щоб російська незаконна агресія зазнала поразки, і будемо підтримувати Україну стільки, скільки буде потрібно”, – додали політики. 

У своїй заяві Веймарський трикутник закликав ЄС до ухвалення 13-го пакету санкцій проти Росії. А також до просування України до членства в ЄС в НАТО.

Зазначимо, очільники дипломатії Німеччини, Франції та Польщі обговорили в понеділок у замку Ла Сель-Сен-Клу біля Парижа допомогу Україні, боротьбу з російською дезінформацією та безпекові виклики.

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

five × 5 =

Back to top button