Світ

Вчителя обрали президентом Перу: він обіцяє збудувати в країні соціалізм

Педро Кастільо став відомим чотири року тому, коли очолив загальнонаціональний страйк, який змусив тодішню владу піти на підвищення зарплат

Після тривалих суперечок виборча комісія Перу визнала переможцем другого туру президентських виборів представника лівої партії “Вільне Перу” Педро Кастільо, колишнього шкільного вчителя і профсоюзного лідера.

Він виграв з мінімальною перевагою, набравши 50,12% або на 44 058 голосів більше, ніж його суперниця – ліберал Кейко Фухіморі, – розповідає 1NEWS.

Фухіморі продовжує вважати, що перемогу в неї вкрали, посилаючись на непропорційно велику кількість голосів за Кастільо в окремих районах країни. Хоча міжнародні спостерігачі, зокрема британські та американські, визнали вибори вільними та чесними.

“Сподіваюся, правда рано чи пізно вийде на поверхню”, – заявила вона, додавши, що змушена підкоритися закону й визнати свою поразку.

Педро Кастільо став відомим чотири року тому, коли очолив загальнонаціональний страйк, який змусив тодішню владу піти на підвищення зарплат. Але фаворитом нинішніх перегонів він до останнього моменту не вважався.

Під час передвиборчої кампанії Кастільо переконував своїх прибічників: “У багатій країні більше не буде бідних”.

Він обіцяв, що відмовиться від президентської зарплати і буде, як і раніше, жити на доходи вчителя.

У промові перед прихильниками, які зустрічали його після рішення виборчкому, Кастільо сказав, що не ображається на випади проти себе і сподівається на співпрацю з Фухіморі – так, за його словами, країна зможе розвиватися.

Аналітики називають 51-річного Кастільо найлівішим президентом в історії Перу. Проте на відміну від Уго Чавеса та Ніколаса Мадуро в сусідній Венесуелі, він не сповідує войовничого антиамериканізму, а концентрується на соціально-економічних питаннях.

У своїй передвиборчій програмі Кастільо обіцяв створити мільйон нових робочих місць за допомогою інфраструктурних проєктів, імпортозаміщення та підтримки малого бізнесу.

Він також планує націоналізувати гірничу та нафтову промисловість і підвищити податки для забезпечених перуанців.

Упродовж останніх тижнів перед виборами Кастільо дещо пом’якшив ліву риторику, закцентувавши увагу на економічній стабільності.

Новий президент також хоче боротися зі злочинністю шляхом запровадження смертної кари.

Раніше Кастільо заявляв, що дасть “72 години на збори” іноземцям, які нелегально перебувають в Перу і, на його думку, вчиняють більшість злочинів.

Він не вказував ні на кого конкретного, але, судячи з усього, мав на увазі сотні тисяч венесуельців, які втекли до Перу від економічних негараздів у рідній країні.

Кастільо також виступає проти одностатевих шлюбів, абортів та евтаназії.

І Сполучені Штати, і сусідня з Перу Венесуела, яка протистоїть США, привітали Кастільо з перемогою.

Педро Кастільо – п’ятий за останні три роки президент Перу.

Лише за один тиждень в листопаді минулого року в президентському кріслі встигли побувати три людини.

Це сталося після імпічменту президента Мартіна Віскарри, звинуваченого в корупції. На заміну йому прийшов спікер парламенту Мануель Меріно, який швидко подав у відставку через загибель двох мітингувальників. Після цього тимчасовим президентом став новий спікер Франциско Сагасті.

З десяти останніх президентів Перу семеро перебувають за ґратами або під слідством.

Ще один, Алан Гарсія, наклав на себе руки, коли за ним прийшла поліція.

Перу – другий у світі виробник міді. Там також видобувають золото, срібло, цинк та нафту.

Попри наявність у Перу природних ресурсів, значна частина 32-мільйонного населення країни страждає від бідності та безробіття.

Джерело: ВВС Україна

Back to top button