Світ

Вчені заявили про масове танення льодовиків у Гренландії

Через зміни клімату, що викликало високі температури в Арктиці, Гренландія втратила величезну кількість льоду, танення якого вистачило б, щоб покрити американський штат Флорида на 5,1 см води, кажуть вчені. Про це інформує 1NEWS, посилючись на УНН.

Це була третя за величиною втрата льоду в Гренландії за один день після 1950 року. Дві інші записи, також зроблені за останнє десятиліття, датовані 2012 і 2019 роками.

За словами вчених, тепле повітря, застигло над арктичним островом, через зміну моделі атмосферної циркуляції, зазначивши, що, можливо, було втрачено ще більше льоду.

Тільки в середу розтануло близько 22 гігатонн льоду, з яких 12 гігатонн течуть у бік океану, а 10 гігатонн поглинаються сніговим покривом, де він може знову замерзнути, сказав Ксав’є Феттвейс, кліматолог з Льєжського університету в Бельгії.
Група данських арктичних дослідних інститутів Polar Portal описала це в твіттері як “масове танення”.

Такі події можуть створювати петлі зворотного зв’язку, які призводять до додаткового нагрівання і танення в Гренландії, сказав Марко Тедескі, кліматолог з Колумбійського університету. Коли сніг тане, він оголює лід або землю, яка поглинає більше сонячного світла, а не відображає його з атмосфери.

Вчені підрахували, що танення крижаного щита Гренландії – другого за величиною на Землі після крижаного покриву Антарктиди – викликало підвищення глобального рівня моря на 25%, що спостерігається в останні кілька десятиліть.

Тедескі та інші вчені попередили, що моделі, які використовуються для прогнозування майбутньої втрати льоду, не відображають вплив зміни структури льоду на атмосферу, а це означає, що вони можуть недооцінювати майбутнє танення Гренландії, яка розташована між Північним Льодовитим і Атлантичним океанами.

В цей час Арктика нагрівається швидше, ніж інші континенти планети, через такі фактори, як зникнення льоду в Північному Льодовитому океані, що відкриває поверхню води, яка поглинає сонячну радіацію.

У середу, за заявою ЄС, температура повітря над Гренландією викликала “занепокоєння”, коли на сході острова температура досягла 23,2°C.

Back to top button