Світ

Вчені виявили ще одну стадію еволюції людини

Вчені із Австралії виявили нову стадію еволюції сучасної людини, у якої зникають зуби мудрості і з’являється додаткова артерія. Про це повідомляє 1NEWS з посиланням на УНН.

“Все більше дітей у світі народжується, не маючи закладених у щелепі зубів мудрості – про це заявляють австралійські вчені, проаналізувавши дані розвитку людини за останні 250 років. За їхніми словами, за останні понад два сторіччя фізіологія людини змінювалась найшвидше в історії еволюції. У сучасних людей, порівняно з їхніми відносно нещодавніми предками, обличчя стало меншим, з’явилася додаткова артерія на передпліччі, а у ногах – додаткові кістки”, – йдеться у звіті вчених Університету Фліндерс, що у Південній Австралії.

Зазначається, що більшість людей народжуються із зубами мудрості, які у підлітковому віці, або пізніше, починають виходити назовні. Вчені вважають, що ці зуби потрібні були людям у стародавні часи для пережовування сирої чи дуже твердої їжі, втім тепер вони стають зайвими.

“Так як обличчя стає меншим, для зубів мудрості не залишається багато місця, бо щелепа зменшилась”, – сказав доктор Теган Лукас із Університету Фліндерс.

Науковці підкреслюють, що про швидкі еволюційні зміни свідчить також поява додаткової артерії у передпліччі людини. Раніше діти народжувались із цією артерією і вона швидко зникала, втім тепер кожна третя людина має цю кровоносну судину до кінця свого життя.

“У дослідженні також йдеться, що все більше людей у світі народжується з додатковою маленькою кісточкою позаду коліна, що називається фабелла. Раніше вважалось, що цю кістку людина втратила під час еволюції. У стопі людини вчені помітили також додаткові суглоби, які з’єднують кістки”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, до 1 млн видів рослин і тварин знаходяться під загрозою зникнення.

Back to top button