Світ

Вчені вважають дивною циклічність землетрусів у Туреччині

Вчені вважають дивною циклічність землетрусів у Туреччині

Через землетрус у Туреччині загинули більш як 7 тисяч осіб

Другий сильний землетрус магнітудою 7,6 стався через кілька годин після першого магнітудою 7,7, а це зі свого боку є “вкрай незвичним” природним явищем.

 

 

Вчені вважають вкрай незвичною циклічність потужних землетрусів у Туреччині. Професор Науково-технологічного університету імені короля Абдалли у Саудівській Аравії Пол Мартін Май вважає, що подвійний землетрус з епіцентром у турецькому Кахраманмараші є “вкрай дивним” у глобальному масштабі сейсмічних явищ. Про це повідомляє Анадолу.

 

Май нагадав, що другий землетрус з епіцентром у районі Ельбістанн був афтершоком першого землетрусу, епіцентр якого знаходився в районі Пазарджик тієї ж провінції.

 

За його словами, другий сильний землетрус магнітудою 7,6 стався за кілька годин після першого, а це зі свого боку є “вкрай незвичним” у глобальному масштабі природним явищем. Подібні явища ще називають “подвійними землетрусами”, сказав він.

 

“Епіцентр другого землетрусу знаходився за 100 км від першого. Це означає, що другий землетрус не був афтершоком першого. Кожен землетрус мав свої афтершоки”, – пояснив він.

 

Професор підкреслив, що афтершоки створюють загрозу для рятувальників, медичних працівників, сил безпеки і громадян.

 

Японський сейсмолог Йошинорі Моривакі нагадав, землетрус у Кахраманмараші став найпотужнішим в історії країни після Ерзінджанського землетрусу, який стався у 1939 році.

 

Йошинорі зазначив, що лінія розломів на території Туреччини почала рухатися.

 

“Це почалося з району Сіліврі три роки тому. За ці роки сталося багато землетрусів в Елязигу, Бінгелі, Муглі, Манісі й Ізмірі. Йдеться про шість плит, які урухомилися”, – сказав він.

 

 

Кількість жертв стихії з епіцентром у Кахраманмараші перевищила 7 100. На сирійській території загинуло більш як 2 500 осіб.

 

ПІДПИСАТИСЯ на Telegram-канал 1NEWS

Джерело

Back to top button