Світ

Вчені виявили взаємозв’язок між дефіцитом вітаміну Д і розвитком шизофренії

Причини шизофренії довгий час залишалися загадкою для вчених, але нове дослідження підтвердило зв’язок між дефіцитом вітаміну D при народженні і розвитком шизофренії в зрілому віці. Існують досить переконливі докази того, що процес пов’язаний з генами, а в деяких випадках має значення відразу кілька факторів. Про це пише 1NEWS, посилаючись на ZIK.

Ми знаємо, що вітамін D має життєво важливе значення для засвоєння кальцію в кістках, а його дефіцит може призводити до таких порушень, як остеопороз і рахіт, однак його повний спектр функцій в організмі ще не відомий. У новому дослідженні, опублікованому в журналі Scientific Reports, співробітники Інституту мозку Університету Квінсленда в Австралії під керівництвом невролога Джона Макграта (John McGrath) у співпраці з Орхуської університетом (Данія) визначили, що ця речовина може відігравати певну роль у розвитку шизофренії, пише naked-science.

Вчені проаналізували 2 602 людей, які народилися між 1981 і 2001 роками, яким був поставлений діагноз шизофренія, і розглянули концентрацію вітаміну D в зразках крові, взятих у цих людей ще у ​​дитинстві. Для роботи були відібрані відомості з Датського національного регістру і анонімної бази даних медичної інформації, яку використовують для вивчення тенденцій і статистики охорони здоров’я. З’ясувалося, що у 44% немовлят, у яких спостерігався дефіцит вітаміну D при народженні, підвищений ризик розвитку шизофренії в дорослому віці.

Потім вони порівняли це з контрольними показниками за віком і статтю тих людей, які не страждали від шизофренії. В результаті виявилося чітке розходження: вітамін D міг становити до восьми відсотків випадків шизофренії.

«Це досить серйозна недуга, тому ми повинні опрацьовувати будь-які зачіпки максимально ретельно, навіть якщо деякі з них можуть здаватися неправдоподібними або незвичайними. Головна мета полягає в тому, щоб спочатку припиняти розвиток шизофренії, і я думаю, що знайдений зв’язок між розщепленням хребта і фолієвою кислотою може служити хорошим прикладом того, що іноді безпечні, прості, дешеві втручання в області суспільної охорони здоров’я можуть запобігти розладам мозку», – стверджує Макграт.

Попередні дослідження вже виявляли генетичну зв’язок між шизофренією і аутизмом, а також між аутизмом і пренатальним дефіцитом вітаміну D. Наступним кроком стане проведення клінічних випробувань по додаванню вітаміну D в раціон вагітних жінок з його дефіцитом з метою вивчення його впливу на розвиток мозку дитини і ризику виникнення аутизму і шизофренії.

Останні новини

Back to top button