Світ

Вчені спростували головний міф щодо пандемії

Вчені розвіяли головний міф пандемії – колективний імунітет не допоможе у боротьбі з пандемією. Дослідники стверджують, навіть при зараженні 76% населення колективний імунітет не виникає, пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Раніше вважалося, що колективний імунітет зможе зупинити поширення Covid-19. Бо вірус стикається з популяцією, яка має рівень імунітету, що зменшує кількість людей, сприйнятливих до інфекції. Але зараз вчені говорять про те, що спалахи захворюваності не слабшають, навіть коли в регіоні заражено понад 76% жителів, повідомляє видання Science .

Показники смертності та заражуваності залишалися на тому ж рівні, навіть коли у місті Манаус (Бразилія) було заражено 76% населення. Навіть при такій кількості перехворілих колективний імунітет не розвинувся, йдеться в дослідженні.

Вчені використовували дані про виявлення специфічних антитіл до SARS-CoV-2 в учасників дослідження. Дані коригувалися у зв’язку з імовірністю зникнення антитіл з плином часу, щоб розрахувати приблизну частоту захворюваності Covid-19 при 66% заражених в червні та 76% у жовтні, в Манаусі.

На тлі коронавіруса в місті в 4,5 раза збільшилася смертність. Попри таку високу частку інфікованого населення, передача інфекції в Манаусі тривала навіть при наявності нефармацевтичних втручань (маски, рукавички) з ефективним рівнем відтворення.

Вчені роблять висновок, що поріг колективного імунітету, частка населення, яка має набути імунітет, щоб знизити захворюваність на коронавірус, ймовірно, буде високим для SARS-CoV-2. Ускладнюється ситуація тим, що з часом імунітет до хвороби слабшає, відбувається повторне зараження, що призводить до нових спалахів захворювання.

Вакцинуватися від коронавірусу потрібно буде більше одного разу. У Великобританії, яка першою почала проводити вакцинацію, вважають, що це щеплення стане таким же регулярним, як щеплення від грипу, його потрібно буде робити щорічно.

Останні новини

Back to top button