Світ

Вчені розповіли, які вітаміни підвищують ризик виникнення раку

Медики із США дійшли висновку, що вживання вітамінів В6 і В12 підвищують ризик виникнення раку легенів. Зокрема, вони особливо небезпечні для чоловіків, які палять. Нове дослідження показало, що ті, хто приймає вітамінні добавки, удвічі частіше хворіють на рак, а ті, хто ще й курить, – в три-чотири рази частіше. Вчені проаналізували дані 77 тисяч осіб, пише 1NEWS, посилаючись на Gazeta.ua.

Один з авторів дослідження, науковий співробітник і доцент Університету штату Огайо Теодор Браскі, заявив, що через вживання B12 ризик розвитку раку легенів зростав на 30%, а через вживання B6 – на 40%.

“У чоловіків, які приймали понад 55 мікрограмів вітаміну В12 на добу, ризик виникнення раку легенів був на 98 відсотків вищим порівняно із чоловіками, які не приймали вітаміни групи В”, – озвучив він результати наукової роботи.

Доцент Медичного центру Дюкського університету у Північній Кароліні, експерт зі сну та невролог Суджая Кансагра розповів, чому якість сну може як допомогти позбутись кількох зайвих кілограмів, так і стати вашим ворогом, лише збільшуючи вагу.

Back to top button