Світ

Вчені розповіли, як коронавірус впливає на чоловіків та жінок

Пандемія Covid-19 має абсолютно різні наслідки для чоловіків і жінок. Відмінності спостерігаються не лише в перебігу самої хвороби, а й у її довгострокових наслідках – для стану здоров’я та економічних. Одне з найбільш вражаючих відмінностей полягає в рівні смертності. Наприклад, в США від коронавірусу гине удвічі більше чоловіків, ніж жінок, – повідомляє 1NEWS, посилаючись на Главком.

У Західній Європі 69% всіх померлих від коронавірусу – чоловіки. Те саме спостерігається і в Китаї, і всьому світі.

Вчені з університетського коледжу Лондона ведуть гендерну статистику захворюваності в країнах світу, намагаючись зрозуміти, чому така різниця. Причина наразі незрозуміла.

Згідно з однією з теорій, реакція жіночої імунної системи на вірус сильніша, розповідає професор імунології Оксфордського університету Філіп Гулдер.

«Імунна реакція на вакцини та інфекції взагалі агресивніша і ефективніша у жінок в порівнянні з чоловіками», – сказав науковець і пояснив: «частково це тому, що у жінок – дві X-хромосоми, а у чоловіків одна, що може бути важливим при зіткненні з коронавірусом».

Серед інших причин Гулдер називає різний спосіб життя чоловіків і жінок. «Це проявляється, наприклад, в курінні, яке впливає на рівень супутніх захворювань – хвороб серця, хронічних легеневих захворювань і онкології. Все це впливає на результат інфекційної хвороби, викликаної коронавірусом», – зазначив вчений.

Нагадаємо, станом на ранок 19 квітня у світі підтверджено 2 332 391 випадків коронавірусної хвороби Covid-19, з них 160 783 летальних, 599 997 особа одужала

США «лідирують» за кількістю підтверджених випадків зараження та летальних випадків: коронавірус там підтверджено у 738 913 людей, з них 39 015 померли та 68 285 одужали.

За минулу добу в Україні на коронавірусну хворобу захворіло 343 особи, з них 26 дітей та 53 медичних працівники.

Back to top button